live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Правозахисники закликають призначити Закревську в комісію з відбору голови ДБР


фото: Тиждень
17 січня низка громадських правозахисних та антикорупційних організацій закликали призначити адвоката родин Героїв Небесної сотні Євгенію Закревську в комісію з відбору голови Держбюро розслідувань

Про це повідомляє "Громадське Радіо".

Громадські активісти запропонували Верховній раді обрати адвокатку родин Небесної сотні Євгенію Закревську однією з трьох представників парламенту в конкурсній комісії з відбору керівника Державного бюро розслідувань.

Серед організацій, що закликали  призначити адвоката Закревську в комісію низка організацій, зокрема Рух Чесно, Фундація DEJURE, Центр протидії корупції, Transparency International Україна, Центр громадського моніторингу та досліджень, Антикорупційний штаб, Інститут законодавчих ідей, Харківський антикорупційний центр, Автомайдан та Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції в Україні.

"Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 11 Закону України "Про Державне бюро розслідувань" до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Державного бюро розслідувань входять, зокрема, три особи, які визначені Верховною Радою України за поданням Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності. Ми, представники громадськості, організацій та аналітичних центрів, які роками працювали у сфері захисту прав людини, боротьби з корупцією, правоохоронної діяльності та судової системи переконані, що до складу конкурсної комісії повинні увійти люди, які фахово розбираються у тематиці та мають високу довіру суспільства. Ми переконані, що серед членів конкурсної комісії, зокрема, повинна бути така людина як Євгенія Закревська", - йдеться у заяві.

Автори заяви заявляють, що Закреська гідна обирати дирекора ДБР і просять Раду рекомендувати її кандидатуру в комісію:

"Ми переконані, що така людина гідна бути делегованою до складу конкурсної комісії з відбору керівництва органу правопорядку, до сфери компетенції якого, зокрема, належать і злочини, вчинені під час Революції Гідності, і сотні не менш важливих справ проти топ-посадовців", - вказано в тексті заяви.

  • Нагадаємо,Верховна Рада України ухвалила припинити повноваження народного депутата від "Слуги народу" Ірини Венедіктової, призначеної на посаду т. в. о. директора ДБР

новини партнерів

6 серпня, 2020 четвер

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати