live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Насправді це страшно". У майбутньому "законі про протидію дезінформації" побачили методи цензури, запозичені у Путіна


фото: findlaw.com
Міністерство культури, молоді та спорту виклало у вільний доступ основні положення законопроєкту про протидію дезінформації.

Про це із посиланням на пресслужбу відомства передає Еспресо.TV.

Як зазначається, нинішня презентація - другий етап громадського обговорення документа, перший був торік у листопаді.

"Публічне обговорення триватиме ще місяць, згодом відбудеться розгляд урядом і Верховною Радою", - йдеться у повідомленні.

Електронна презентація розміщена за цим посиланням.

Водночас, як зазначає у себе на Facebook громадський активіст, кандидат юридичних наук Андрій Смолій, насправді йдеться не про уряду протидію "дезінформації", а про впровадження апробованих у путінській Росії найбільш жорстких прийомів державної цензури щодо електронних медіа та користувачів соцмереж.

"Новий законопроект запроваджує в Україні справжню диктатуру, величезні штрафи та посадки за інакодумство. Вам просто потрібно мати іншу позицію, ніж ретранслюватиме влада і ви вже станете "ворогом народу", - зазначає він.

"Насправді це страшно. Це ніколи Україна не була так близько до відвертої диктатури зразка путінської Росії", - звертає увагу Смолій.

За його словами, про це свідчать наяві у пред ставленому Мінкультом проєкті закону ініціативи щодо наступного: 

"Планується кожному ЗМІ присвоювати "індекс довіри". Так званий штамп чи "правильна" позиція у телеканалу чи інтернет-сайту.

За поширення дезінформації - штраф в 1000 мінімальних зарплат. Чи ваша є це дезінформацією - визначить найсправедливіший український суд.

Планується запровадження органу - уповноваженого з питань інформації, який буде "виявляти" деінформацію і боротися з нею. В Росії це Роскомнадзор, який блокує сайти, ФБ сторінки, а потім за його скаргами кидають до в‘язниці.

Розповсюджувачем інформації стануть не лише ЗМІ, а і фізичні особи. Кожен з вас, якщо напише "неправильний"» допис у соцмережах, месенджерах тощо, буде джерелом дезінформації, і в кращому випадку отримає штраф. В гіршому - до в‘язниці.

Сайти/платформи просто підуть з України, адже повинні будуть мати дочірні підрозділи в Україні. Кому це вигідно з економічної точки зору? Нікому". 

"Тобто, у разі ухвалення законопроекту, всі журналістські розслідування, опозиційні сайти та телеканали, зрештою і блогери, прості дописувачі можуть бути переслідувані. В Росії за це кидають на 2 роки до в‘язниці. В Україні це може статися також. Дуже скоро", - підсумовує Смолій.

новини партнерів

28 лютого, 2020 п'ятниця

28 лютого, 2020 п'ятниця

27 лютого, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати