У ДБР не бачать перешкод, аби довірити адвокату Януковича справи Майдану


фото: InfoResist
У Державному бюро розслідувань не бачать перешкод для призначення колишнього адвоката Віктора Януковича Олександра Бабікова відповідальним за справи Майдану

Про це повідомляє "Голос Америки".

Готується призначення заступником голови ДБР Олександра Бабікова, який, за повідомленнями українських ЗМІ, працював у юридичній фірмі Aver Lex, яка захищала екс-президента Віктора Януковича.

Офіційно про його призначення ще не оголосили. Однак чутки про те, що саме Бабіков обійме цю посаду, підтвердила голова ДБР Ірина Венедиктова під час зустрічі 14 січня з родичами загиблих на Майдані.

У прес-релізі ГО "Родина героїв Небесної сотні", виданому 16 січня, заявляється, що родини "Небесної сотні" висловлюють недовіру Бабікову.

"Ми вимагаємо відкритого, прозорого конкурсу, щоб була обрана людина, якій буде довіряти суспільство", - йдеться у заяві.

За словами адвоката родин Небесної Сотні Євгенії Закревської адвокат зв’язаний своєю позицією, яку він формував і обстоював.

"Якщо адвокат підозрюваного стає керівником слідчих, які розслідують цю справу, то це прямий конфлікт інтересів. Це очевидний знак, що слідства не буде", – сказала Закревська.

На сайті компанії Aver Lex у повідомленні про рішення Бабікова перейти на державну службу відзначається, що він спеціалізувався на захисті співробітників правоохоронних органів по корупційних справах та у справах, скоєних організованими злочинними групами.

У Державному бюро розслідувань не вбачають перешкод у тому, щоб довірити адвокату Януковича аудит справ Майдану. Як пояснила родичам загиблих глава ДБР Ірина Венедиктова, конкурсна комісія не виявила у Бабікова конфлікту інтересів. За її словами, у разі рекомендації конкурсною комісією та за умови проходження спецперевірки він буде призначений.

У те, що Бабіков буде об’єктивним, не вірить член ГО "Родини Героїв Небесної сотні" Володимир Голоднюк.

"Я глибоко обурений такими призначеннями. Якщо Бабіков захищав інтереси Януковича, котрий розстріляв Небесну Сотню, то як можна зараз довірити йому захищати інтереси Майдану", - запитав Голоднюк, який втратив на Майдані 19-річного сина.

Він також нагадав про обіцянку президента Володимира Зеленського прискорити розслідування.

"А натомість президент, втрутившись у суди, випустив екс-беркутівців, вбив у нас віру в правосуддя. Призначати адвоката Януковича відповідальним за розслідування розстрілів на Майдані - це плювок в обличчя тим, хто втратив своїх рідних. Це наруга над пам’яттю загиблих на Майдані", - сказав Голоднюк.

новини партнерів

30 листопада, 2020 понеділок

30 листопада, 2020 понеділок

29 листопада, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати