live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Prozorro застерегли від фейку про 5% комісію на всі закупівлі

Інформація про введення комісії в 5% за участь у публічних закупівлях не відповідає дійсності та вводить учасників ринку в оману

Про це повідомила команда Prozorro.Продажі.

“Уперше цей фейк був опублікований у анонімному телеграм-каналі. Його автор демонструє в тексті повну некомпетентність у сфері публічних закупівель, незнання різниці між системою Prozorro, інструментом допорогових закупівель Prozorro Market та системою Prozorro.Продажі, яка взагалі не стосується закупівель”, – йдеться в повідомленні.

Для розвінчування міфу у держпідприємстві пояснили, як відбувається участь у публічних закупівлях:

1). Плата за участь у публічних закупівлях визначається постановою Кабінету Міністрів України. Максимальний розмір плати зараз становить 3400 грн. Саме стільки потрібно сплатити за участь у тендері з очікуваною вартістю від 4 мільйонів гривень. В цілому, розмір тарифів в системі Prozorro становить до 0,1% від очікуваної вартості закупівлі, а не 5%.

2). 5% комісії від угоди — це тариф, який від 15 січня діє в пілотному проекті допорогових закупівель Prozorro Market. І ця плата знімається з учасника виключно в разі підписаного договору.

3). Що таке Prozorro Market? Це новий інструмент для закупівель товарів широкого вжитку на невеликі суми (до 200 тис. грн). Інструмент не є обов’язковим для використання замовниками. Prozorro Market був запущений у квітні 2019 року, і відтоді державні органи замовили в ньому товарів на суму 10 млн грн. За аналогічний період у системі Prozorro було проведено закупівель на 350 мільярдів гривень.

4). За принципом роботи Prozorro Market є звичайним інтернет-магазином для бюджетних установ: замовник обирає товар, кладе його у кошик, підписує договір – і товар на руках. І будь-який маркетплейс стягує з бізнесу платню за розміщення там товарів. Щоб розвивати інтерфейс та клієнтський сервіс Prozorro Market, а також поповнювати асортимент товарів і кваліфіковувати кожного постачальника, Центральна закупівельна організація та авторизовані майданчики Prozorro потребують людських, часових і матеріальних ресурсів. Саме з цими витратами і пов`язане введення тарифів. ЦЗО отримує 3%, електронний майданчик-провайдер послуги – 2%.

5). Сам розмір тарифу буде переглянутий після консультацій з ринком. З введенням у дію нової редакцію Закону 19 квітня 2020 року розмір тарифу в Prozorro Market буде вже регулюватися постановою Кабінету Міністрів України.

6). Будь-який зв`язок між публічними закупівлями і системою Prozorro.Продажі, яка займається продажем державного майна, як і з продажем землі, узагалі відсутній. Закупівлі ≠ продажі. Це антоніми.

 

новини партнерів

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати