live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Запрацював віртуальний реверс газу між Україною та Польщею


фото: epravda
24 січня генеральний директор ТОВ "Оператор ГТС України" Сергій Макогон повідомив про початок "віртуального реверсу" газу між Україною та Польщею і анонсував майбутній угоди з Словаччиною та угорщиною

Про це генеральний директор ТОВ "Оператор ГТС України" Сергій Макогон повідомив у Facebook.

Макогон розповів, що почалося постачання газу з Польщі шляхом заміщення (віртуальний реверс) через пункт Дроздовичі.

"Якщо є заявка на транзит газу з РФ до Польщі в обсязі 9 млн м куб. на добу і в цю ж добу є заявка на імпорт газу з Польщі в обсязі 2 млн м куб., то фактично транспортується через кордон тільки 7 млн м куб. (9-2). Раніше ми не могли робити такі операції через історичний транзитний контракт і були змушені фізично вивозити весь обсяг газу в Польщу через Дроздовичі та завозити потрібні обсяги назад через пункт Германовичі", - пояснює генеральний директор національного оператора ГТС.

Він додає, що раніше Україна була обмежена технічними можливостями трубопроводу в Германовичах.

"Зараз таких обмежень немає і ми можемо шляхом віртуального реверсу імпортувати весь обсяг газу, який фізично йде з України в Польщу (зараз це 9 млн м куб. на добу, в минулому році середній транзит до Польщі був 12 млн м куб.)", - заявив Сергій Макогон.

Він додав, що очікує на відкриття віртуального реверсу з Угорщиною та Словаччиною і підкреслив, що з боку України всі приготування вже здійснено.

"Сьогодні віртуальний імпорт з Польщі вже 5,5 млн м куб. Транзит до Польщі - 9,1 млн м куб. Відповідно, тільки 3,6 млн м куб. фізично будуть доставлені до Польщі. Хочу зауважити, що раніше влітку максимальна технічна можливість щодо імпорту в Україну з Польщі була тільки 4,3 млн м куб. на добу. Тобто тепер більше вже таких обмежень немає", - підкреслив Макогон.

  • Нагадаємо, 14 січня Макогон повідомив, що Україна планує переобладнати газотранспортну систему під транзитну потужність близько 40 млрд кубометрів

новини партнерів

26 лютого, 2020 середа

25 лютого, 2020 вівторок

25 лютого, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати