live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

КСУ визнав неконституційним рішення про збільшення пенсійного віку для людей, які працюють у шкідливих умовах

Конституційний суд України визнав неконституційними положення, які передбачають поетапне збільшення віку для виходу на пенсію на пільгових умовах для людей, які працюють на шкідливих підприємствах

Про повідомила пресслужба суду.

"Велика палата Конституційного суду України ухвалила рішення у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень розділу I, п. 2 розділу III "Прикінцеві положення" закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 2 березня 2015 № 213-VIII", - йдеться в повідомленні.

Так, КС визнав неконституційними положення, що передбачають підвищення пенсійного віку для окремих категорій осіб. Йдеться про поетапне збільшення на п’ять років віку для виходу на пенсію на пільгових умовах із урахуванням відповідного стажу роботи і на пенсію за вислугу років для людей, які працюють на шкідливих підприємствах.

Зазначається, що суд виходить із того, що працівники, які працювали у шкідливих умовах, і погоджувалися на таку роботу через можливість отримання окремих пільг, мали об'єктивні очікування, що у них є право виходу на пенсію на пільгових умовах, визначених законом України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 року №1788-XII.

"Після внесення змін законом № 213, їхнє право виходу на пенсію на певних умовах звужено. Зазначене Конституційний суд України розцінив як погіршення їхнього юридичного становища щодо права призначення пенсії. Крім того, суд вирішив закрити конституційне провадження у справі в частині, що стосується затвердження народних депутатів про неконституційність інших оспорюваних положень у зв'язку з їхньою невідповідністю вимогам закону України "про Конституційний суд України", - йдеться у рішенні суду.

Рішення КС є обов'язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржено.

  • Нагадаємо, починаючи з 1 січня 2028 року пенсія за віком може бути призначена незалежно від віку, якщо людина має 40 і більше календарних років страхового стажу.
  • Страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, у 2020 році становить не менше 27 років. З кожним наступним роком він зростатиме на один рік - до 35 років у 2028 році.
  • Нещодавно у Пенсійному фонді України нагадали, що з 1 квітня 2020 пенсійний вік для жінок підвищать на півроку і він становитиме 59 років та 6 місяців, через рік у 2021 він становитиме 60 років.

новини партнерів

20 вересня, 2020 неділя

19 вересня, 2020 субота

20 вересня, 2020 неділя

19 вересня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати