Шотландія планує вже цьогоріч повністю перейти на “зелену” енергетику

У 2020 році Шотландія розраховує повністю відмовитися від викопних джерел енергії та забезпечувати 100% своїх жителів та промисловість відновлюваною енергією

Про це повідомив менеджер Всесвітнього фонду дикої природи з клімату і енергетичної політики Шотландії Робін Паркер, пише ZME science.

За його словами, Шотландія, яка цього року приймає кліматичний саміт ООН, вважається світовим лідером в галузі “чистої” енергетики.

За даними Scottish Development International, у 2015 році відновлювальна енергія забезпечувала 59% потреб Шотландії. З того часу країна тільки розширювала її виробництво. У 2017 році 68,1% енергії поступало з “чистих” джерел, а у 2018 році ця цифра збільшилася до 74,6%.

У період з січня по липень 2019 року Шотландія виробила 9 831 320 мегават-годин енергії завдяки вітрякам. Нею можна забезпечити 182% всіх шотландських будинків, або ж 100% будинків Шотландії й півночі Англії.

Окрім вітрових електростанцій в Шотландії використовують й інші джерела відновлювальної енергії: сонячні, геотермальні, гідроелектричні та гідрокінетичні (енергія хвиль).

Водночас в країні, після досягнення цілі з повного переходу на відновлювальну енергетику, планують і надалі розвивати галузь. Також влада планує відмовитися від викопних джерел енергії в галузях теплогенерування та транспорту. Відмовитись від бензинових і дизельних двигунів обіцяють до 2032 року.

Зазначимо, що наразі повністю перейти на відновлювальну енергію вдалося Парагваю, Ісландії та Конго.