live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Селяни з Дніпропетровщини взяли до рук зброю через розгул бандитизму і бездіяльність поліції, - звернення


фото: facebook/tgshulgivka
Мешканці сіл Сорочине та Шульгівка Петриківського району Дніпропетровської області почали самостійно патрулювати зі зброєю свої населені пункти, про що повідомили у зверненні до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та генерального прокурора Руслана Рябошапки

Звернення селян оприлюднила у Facebook користувачка Олена Синицина.

Селяни пояснили, що вдалися до таких заходів через тривале свавілля кримінальників, які скоїли низку розбойних нападів і пограбувань, у тому числі з вогнепальною зброєю, поранивши місцевого жителя. При цьому селяни заявили про бездіяльність поліції в цій ситуації.

"Кримінальні справи за цими пограбуваннями та розбійними нападами місяцями лежать без оперативного супроводу і без ефективних слідчих дій. По деяких справах самими потерпілими збираються всі відомості про особи злочинців, вчинивших пограбування, і надаються поліції, але і ця інформація ігнорується. Така повна безкарність спонукала бандитів уже йдо озброєного нападу. Так, 12 січня бандити з метою заволодіння грошима напали на родину мешканця с. Сорочине - Сектименка Михайла, застосували бойову зброю - пістолет Макарова, яким завдали йому важкі вогнепальні поранення", - йдеться у зверненні.

Селяни заявили, що озброїлися мисливськими рушницями і патрулюють населені пункти, оскільки не можуть бути впевненими у безпеці своїх родин.

"Ми втратили віру в захист та допомогу правоохоронних органів і змушені розраховувати тільки на власні сили. На цей вимушений захід ми йдемо заради безпеки своїх сімей. У зв'язку з цим повідомляємо вас: з числа мешканців с. Сорочине створені і вже працюють місцеві загони самооборони для патрулювання території села та охорони громадського порядку. А для захисту життя, здоров'я, домоволодінь та майна мешканці села вимушені використовувати власну мисливську зброю, як це дозволяє чинне законодавство", - наголосили селяни.

Автори звернення також вимагають перевірити роботу поліції Петриківського району та надати оцінку діям правоохоронців, про що надати письмову відповідь на звернення.

Шульгівська громада повідомила у Facebook, що рішення про створення загонів самооборони ухвалили на зборах 17 січня, та висловила припущення, що правоохоронці саботують роботу, бо працюють "у долі" зі злочинцями.

"17.01.2020 в Сорочанському клубі відбулися загальні збори мешканців с. Сорочине та с. Шульгівка з приводу загострення криміногенної ситуації на території Шульгівської сільської ради. З липня 2019 року село тероризує банда злочинців, які здійснюють пограбування та розбійні напади на мешканців, застосовуючи тортури та катування і вимагаючи гроші. Серед постраждалих звичайні господарі та пенсіонери, члени їх родин в тому числі діти. Останній напад відбувся 12.01.2020 року в проміжку з 17.00 до 18.00 години та закінчився для потерпілих вогнепальними пораненнями. Від нападу до нападу дії злочинців стають все більш зухвалими, а розслідування злочинів, попри впізнання бандитів сусідами потерпілих, йде вкрай повільно, перевищуючи всі розумні терміни. Відповідь очільників поліції "Ми тримаємо ситуацію на контролі" мешканців с. Сорочине наводить на думку, що правоохоронці теж "в долі", - йдеться у повідомленні.

новини партнерів

29 листопада, 2020 неділя

29 листопада, 2020 неділя

28 листопада, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати