live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Держпраці збирається перевірити 3 тис. компаній: анонсували великі штрафи


фото: dspif.gov.ua
Держслужба з питань праці впродовж десяти днів на початку лютого планує провести перевірку 3 тисяч підприємств. Перевірятимуть правильність оформлення трудових відносин з працівником - за порушення обіцяють накладати великі штрафи

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Зазначається, що перевірки перш за все стосуватимуться підприємців, які працюють у сферах торгівлі та організації харчування.

"Сфера торгівлі  - одна із найбільш ризикових галузей для використання незадекларованої праці. За даними Держстату, кількість осіб, які працюють у цій галузі, без оформлення трудових договорів у 2019 році становила більше 700 тисяч осіб.

Неформально зайнятим у формальному секторі економіки (у роботодавців, які зареєстровані як суб'єкти господарювання) був кожний третій працівник", - йдеться у повідомленні.

У Мінекономіки зазначають, що мета перевірок - боротьба з тіньовою зайнятістю.

"Розмір санкції за порушення законодавства про працю (незадекларований працівник, факт підміни трудового договору цивільно-правовим/договором про стажування, виплати заробітної плати в конверті, виплати винагороди працівнику без нарахування/сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, фактичного використання праці працівника повний день, при оформленні його на неповний робочий день) складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 2020 році дорівнює 47 230 грн", - попереджають у Мінекономіки.

У відомстві додають, що за повторне порушення у сфері найму працівників штраф може скласти до 30 мінімальних зарплат - 141,69 тис. грн.

новини партнерів

13 серпня, 2020 четвер

13 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати