Зменшення кількості нардепів до 300 разом з зняттям імунітету - це самоліквідація Ради, - Магера

Колишній заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера заявив, що зменшення кількості членів Верховної Ради до 300 разом з зняттям недоторканності - це наміри ліквідувати автономність парламенту і помножити його на нуль

Про це він заявив у ефірі програми "Великий ефір Василя Зими" на Еспресо.TV.

"Цей законопроєкт, який стосується внесення змін до Конституції, скорочення депутатів від 450 до 300 осіб. Візьміть для прикладу, те. що є зараз, останні дані. Українців 37 млн без окупованих територій. Тобто 1 народний депутат України на сьогодні приблизно від 90 тис. громадян", - розповів Магера.

Він порівняв Україну з сусідніми державами.

"В Республіці Польша 1 депутат Сейму припадає на 90 тис. населення. В Румунії 1 член Палати депутатів (нижня палата) припадає на 50 тис. населення. Така ж картина депутата Народних зборів Угорщини - 1 на 50 тис.людей. В Словачиині цей показник ще менше, там 1 депутат Національної Ради припадає на 35 тис.населення", - сказав ексчлен ЦВК.

Він сказав, що у разі реформи в Україні на 1 депутата припадатиме на 140 тис. людей. 

"В купі із скасуванням депутатського імунітету плюс скорочення кількості загального складу народних депутатів України - це якось по іншому, чим намірами самоліквідації парламенту, я просто пояснити не можу. Це не просто професіоналізм, це своєрідні наміри ліквідувати і автономність парламенту і помножити парламент на нуль", - підсумував Магера.

  • 4 лютого Верховна Рада попередньо схвалила проєкт закону про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи).

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати