live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Українці у 2019 році менше цікавились роботою за кордоном, окрім Німеччини - НБУ


фото: yavp.pl
Впродовж попереднього року знижувалася зацікавленість українців у роботі за кордоном, за винятком пошуку роботи в Німеччині. Останнє зумовлено пом’якшенням умов працевлаштування для працівників, які не є громадянами ЄС, яке буде запроваджено в березні 2020 року

Про це йдеться у інфляційному звіті Національного банку.

У Нацбанку додали, що вважають ризик інтенсифікації міграції до Німеччини помірним, оскільки ключові бар'єри для працевлаштування зберігаються - необхідність довести кваліфікацію і знання мови.

Згідно з даними НБУ, у  2019 році реальна заробітна плата штатних працівників зросла на 9,8% в річному вираженні, що й надалі суттєво перевищувало темпи зростання продуктивності праці. Одним з основних факторів зростання заробітної плати залишався значний брак робочої сили. 

Згідно з результатами опитувань підприємств, третина підприємств зазначала брак робочої сили серед найзначніших факторів, що обмежують їхню спроможність збільшувати виробництво.

“Проблема браку робочої сили в Україні, у свою чергу, мала дві причини. Перша - значна кількість українців, що виїхали працювати за кордон (у Польщу, Чехію, Росію) через вищу заробітну плату. Так, у 2019 році кількість українських трудових мігрантів у Польщі оцінювалася у майже в 1 млн осіб. Значна частка трудових мігрантів - представники дефіцитних нині робітничих професій. Другою причиною є диспропорції між попитом і пропозицією робочої сили в розрізі професій та видів діяльності. Так, через низьку зацікавленість молоді в отриманні робітничих професій, про що свідчить у тому числі скорочення кількості учнів та професійно-технічних закладів освіти, виникає дефіцит працівників робітничих спеціальностей через природне вивільнення працівників старшого покоління”, - йдеться в звіті.

 

новини партнерів

6 серпня, 2020 четвер

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати