В мережі оприлюднено документальні свідчення цілеспрямованого нищення КДБ та КПРС могил Січових Стрільців


фото: YouTube
Відомий український історик Едуард Андрющенко опублікував на створеному ним Telegram-каналі KGB files звіт КДБ при Раді міністрів Української РСР для ЦК Компартії щодо проведеної роботи з цілеспрямованого руйнування місць поховання Українських Січових Стрільців на Янівському цвинтарі, що у Львові

Документ підготовлено влітку 1971 року, передає Еспресо.TV.

Причиною занепокоєння радянських окупантів, як зазначається, стало те, що ці могили перетворили на місце зустрічей "націоналістично й релігійно налаштованих елементів". Зокрема, велике таке зібрання мало місце на свято Трійці.

"Враховуючи це, Львівський обком КПУ 11 червня 1971 року прийняв спеціальну постанову, котрою, зокрема, зобов'язав Львівський міськвиконком вжити заходів з поступової ліквідації могил українських буружазних націоналістів та інших ворогів радянської влади.

На виконання постанови обкому КПУ частину раніше зруйнованих могил Січових Стрільців було знесено й на цьому місці здійснюються нові поховання. Станом на 15 серпня 1971 року здійснено 18 таких поховань", - звітують у республіканському КДБ.

новини партнерів

24 лютого, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати