
Оболонський райсуд Києва затягує справу про арешт 22 січня 2014 року майданівця Пасічника
Оболонський районний суд міста Києва продовжує затягувати розгляд справи про переслідування майданівця з Вінниччини, 77-річного Миколи Пасічника
Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на вінницький портал Vежа.
Вже протягом чотирьох місяців суд не може розглянути питання відводу судді. Востаннє це питання не розглянули через зайнятість судді, попередні два рази - з причини перебування судді в нарадчій кімнаті.
Водночас адвокатку потерпілого Марину Ліліченко не попереджають про переноси засідання.
Загалом справу Пасічника затягують вже понад 2 роки. На думку журналістів, які відстежують перебіг її розгляду, причиною є те, що підозрюваною у справі є експрокурорка Ілона Клюге.
Крім того, журналісти-розслідувачі вважають, що мотивом також може бути поважний вік потерпілого Миколи Пасічника: столичні медійники не виключають, що справу штучно затягують з розрахунку, що потерпілий не доживе до завершення розгляду.
Своєю чергою Клюге, яку називають причетною до переслідування Пасічника під час перебіги Революції Гідності, вже 8 місяців ознайомлюється з матеріалами кримінального провадження. Суд дозволив Клюге читати 32 томи справи так довго попри те, що в судовій практиці на ознайомлення з одним томом зазвичай дають один день.
Незважаючи на пропозицію прокуратури ознайомлюватися з матеріалами вдома шляхом читання копій або сканованих документів, Клюге ходить читати документи виключно в прокуратуру тоді, коли має вільний час. При тому, що потерпілому у справі - Миколі Пасічнику - вже 78 років. Журналісти припускають, що з такими темпами справу не вдасться розглянути, поки Пасічник живий.
При тому, що один з учасників процесу – підозрюваний експрокурор Андрій Сайчук, протягом розслідування вже помер.
"За цей час, поки Ілона Клюге ознайомлюється зі справою, в організмі людини встигла повністю оновитися печінка, а шкіра оновилася повністю цілих 11 разів", - іронізують журналісти.
Довідка
72-річного Миколу Пасічника, жителя міста Ладижин Вінницької області, затримали 22 січня 2014 року на вулиці Грушевського у Києві. Його звинуватили в організації масових правопорушень. 25 січня Пасічнику обрали запобіжний захід у вигляді 2 місяців арешту, який 27 січня замінили на домашній арешт.
Затримання Миколи Пасічника у 2014 році, на День Соборності на вул. Грушевського у Києві
Його син Денис Пасічник повідомив тоді журналістам, що після затримання “Беркутом” батько потрапив до лікарні зі струсом мозку і розірваною губою.
Пізніше журналісти виявили, що розслідувати справи Майдану призначили тих самих прокурорів, які переслідували майданівців під час Революції Гідності.
Зараз у справі щодо фальсифікації справи проти Пасічника обвинувачені тодішній слідчий міліції Віталій Матюша і заступниця прокурора Оболонського району Ілона Клюге.
- Нагадаємо, родини Небесної Сотні обурені тим, що Зеленський відмовляється з ними зустрічатися й не виконує їхніх вимог щодо ДБР.



- Актуальне
- Важливе










