live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Нафтогаз готує нові скарги проти РФ та Газпрому до Стокгольмського арбітражу та Антимонопольного комітету ЄС


фото: glavcom
Нафтогаз готується подати нові скарги проти російського Газпрому до Антимонопольного комітету Європейського Союзу. Також компанія готується до нових судів у Стокгольмському арбітражі

Про це повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

За його словами, підставами для звернення до антимонопольного органу ЄС є те, що Газпром і надалі блокує можливість для європейських компаній купувати російський газ на українсько-російському кордоні. 

“Цього тижня ми завершуємо підготовку до чергового подання документів у рамках арбітражного процесу проти Російської Федерації щодо активів у Криму. Цей арбітражний процес триває вже декілька років”, - зазначив Вітренко.

Крім цього, Газпром блокує експорт газу з Росії компаній, які не пов’язані з Газпромом, а також постачання газу з країн Середньої Азії через територію Росії.

“Наразі ми вивчаємо можливості Нафтогазу для вирішення зазначених проблем, серед яких можна виділити таке: скарга в європейський антимонопольний орган (з перспективою судового процесу в Суді Європейського Союзу) щодо зловживання Газпромом своїм домінуючим становищем”, - повідомив Вітренко.

Він зазначив, що Нафтогаз також готується до нових судових спорів з Газпромом у Стокгольмському арбітражі щодо боргів компанії “Росукренерго”, яка свого часу була посередником у відносинах між Газпромом та Нафтогазом.

“Звісно, краще вирішувати всі проблемні питання без судових процесів. Тому ми плануємо спочатку ці питання спробувати обговорити з Газпромом”, - долав Вітренко.

  • Нагадаємо,  наприкінці 2019 року Нафтогаз та Газпром уклали угоду, яка дозволила забезпечити транзит російського газу через Україну. У межах цієї угоди компанії погодилися відмовитися від всіх взаємних судових претензій, зокрема щодо виграшу Нафтогазу $4,6 млрд у Стокгольмському арбітражі. При цьому, угода не стосувалася судів Нафтогазу проти Російської Федерації щодо втрачених через анексію Криму активів.

новини партнерів

31 березня, 2020 вівторок

31 березня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати