live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

План "12 кроків для миру в Україні" зі скасуванням санкцій проти РФ видалили з сайту Мюнхенської конференції


фото: reuters
Доповідь "12 кроків до посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні", підготовлена групою європейських, російських і українських експертів, більше недоступна на сайті Мюнхенської конференції

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

В документі жодним чином не згадується про російську агресію щодо України і стверджує, що "конфлікт в та навколо України" став наслідком "катастрофічних прорахунків", і у якості реакції на нього пропонують кроки для "завершення конфлікту на Донбасі та створення перспектив для конструктивного діалогу, в тому числі щодо Криму". Щоправда, основною ідеєю плану є відновлення співпраці з Росією без відновлення Україною суверенітету над Кримом.

Оприлюднена пропозиція містить кілька гуманітарних кроків, які підтримуються всіма сторонами, однак у ній відсутні будь-які ключові вимоги, що звучали досі від України.

(Скріншот з сайту Мюнхенської конференції. Сторінку не знайдено. Тут був документ щодо України)

Документ містив пропозиції щодо вирішення українсько-російського конфлікту і був пізніше підданий критиці з боку експертів Атлантичної ради, які назвали його таким, що представляє "російську точку зору".

Група американських дипломатів і експертів зазначають, що деякі з кроків, запропонованих у плані з досягнення безпеки в Україні, представленому перед початком Мюнхенської конференції з безпеки, резонують з ідеями, висунутими російською стороною.

"Більшість із 12 рекомендацій від групи лідерів Євроатлантичної безпеки - якщо будуть сумлінно імплементовані усіма сторонами - є конструктивними і можуть служити як заходи зі зміцнення довіри та полегшити складнощі, страждання, яких зазнає населення в та біля окупованого Донбасу. Деякі є проблематичними; особливо дві повторюють пропозиції Кремля про переговори або теми дезінформації", - йдеться в заяві, розміщеній на сайті Atlantic Council.

Зазначається, що оприлюднений документ описує вирішення проблеми в "дружніх Кремлю термінах, можливо, щоб переконати членів російської еліти підписати".

Цю заяву підписали зокрема Ян Бжезінський, Майкл Карпентер, Едвард Лукас, посли Джон Гербст, Стівен Пайфер, Вільям Тейлор, Марі Йованович, Александер Вершбоу.

новини партнерів

24 лютого, 2020 понеділок

24 лютого, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати