На французький гірськолижний курорт сніг завезли гелікоптерами через теплу зиму

Гелікоптери доставили 50 тонн снігу до гірськолижного курорту Люшон-Сюпербаньєр у французьких Піренеях і розкидали його по схилах

Про це повідомляє ВВС.

"Без цього курорту довелося б зупинити роботу. Цього тижня в Піренеях температура зросла вище +10 градусів. Сніг, який привезли з вищих гір, розвантажили на трасах для дітей і початківців 14 і 15 лютого", - йдеться у повідомленні.

Місцевий муніципалітет витратив на доставку снігу €5 тис. Його очільник Ерве Пуно вважає такий крок цілком доречним.

"Ми не плануємо завалити снігом всю лижну зону, але без цієї операції нам довелося б закрити значну частину трас, причому під час канікул, коли до нас приїжджає найбільша кількість новачків і клієнтів гірськолижних шкіл", - заявив він. 

Період шкільних канікул у лютому і березні - традиційний високий сезон на гірськолижних курортах Франції. Траси повинні залишатися відкритими, щоб зберегти приблизно 80 робочих місць лижних інструкторів, машиністів підйомників і доглядальників за дітьми, каже Ерве Пуно. Але доставку снігу вже розкритикували "зелені". 

"Замість того, щоб пристосовуватися до глобального потепління, ми посилюємо проблему: проводимо операцію, що вимагає витрат енергії і посилює це саме потепління. Це служить інтересам елітних груп, які можуть [катання на гірських лижах] собі дозволити. Все шкереберть!" - заявив в інтерв'ю французькому телебаченню активіст групи "Юропьен Эколожи" Бастьєн О. 

Ерве Пуно у відповідь зауважив, що завезення снігу, можливо, і не було найбільш екологічним рішенням, але у місцевої влади не залишалося вибору. Майбутнє багатьох піренейських лижних курортів сьогодні під питанням. Менше снігу - менше гостей. 

Курорт Ле Морті в цьому місяці був змушений тимчасово закрити траси в розпал сезону, що призвело до втрат для місцевої економіки. Від підвищення температури особливо страждають курорти, розташовані невисоко в горах. 

За даними національної служби погоди Meteo France, минулий січень виявився найтеплішим з 1900 року. Метеорологи пов'язують теплу погоду і малу кількість снігу, що випав з глобальною зміною клімату.