live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В уряді пояснили, чому в Україні вже сім місяців стрімко скорочується промисловість

Українська промисловість скорочується протягом 7 місяців, зокрема, через зниження цін на метал у світі, зміцнення курсу гривні та додаткові санкції від РФ

Про це йдеться у презентації програми Міністерства економіки "Економічна стратегія: зростання через інвестиції".

Упродовж 2019-го року промисловість в цілому скоротилась на 1,8% , переробна промисловість на 2%, постачання електроенергії, газу, пари на 4,1%; добувна промисловість не зростала і не знижувалася.

У розрізі видів діяльності найбільше втратила текстильна промисловість (-9.9%), поліграфічна (-5,8%) та машинобудування (-5,6%).

В уряді пов’язують це зі зниженнями цін на чорні метали у світі, ремонт виробничих потужностей у енергетиці та металургії, теплі погодні умови (енергетика), санкціями від РФ та зміцненням гривні. 

Також зазначається про проблеми з логістикою, імпортною конкуренцію та низький врожай цукрових буряків, фруктів та овощів (харчова промисловість).

Динаміка промисловості покращиться в умовах, введення в дію нових виробничих потужностей та впровадження реформ ( у т.ч. початку "великого будівництва"), вважають у Мінекономрозвитку.

Також позитивно вплине поступове вирішення логістичних проблем у транспорті та покращення зовнішньої кон’юнктури.

Підкреслюється важливість збільшення сировинної бази з боку сільського господарства (врожай насіння соняшнику) та розширення попиту на внутрішньому ринку.

новини партнерів

23 вересня, 2020 середа

23 вересня, 2020 середа

22 вересня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати