live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В уряді пояснили, чому в Україні вже сім місяців стрімко скорочується промисловість

Українська промисловість скорочується протягом 7 місяців, зокрема, через зниження цін на метал у світі, зміцнення курсу гривні та додаткові санкції від РФ

Про це йдеться у презентації програми Міністерства економіки "Економічна стратегія: зростання через інвестиції".

Упродовж 2019-го року промисловість в цілому скоротилась на 1,8% , переробна промисловість на 2%, постачання електроенергії, газу, пари на 4,1%; добувна промисловість не зростала і не знижувалася.

У розрізі видів діяльності найбільше втратила текстильна промисловість (-9.9%), поліграфічна (-5,8%) та машинобудування (-5,6%).

В уряді пов’язують це зі зниженнями цін на чорні метали у світі, ремонт виробничих потужностей у енергетиці та металургії, теплі погодні умови (енергетика), санкціями від РФ та зміцненням гривні. 

Також зазначається про проблеми з логістикою, імпортною конкуренцію та низький врожай цукрових буряків, фруктів та овощів (харчова промисловість).

Динаміка промисловості покращиться в умовах, введення в дію нових виробничих потужностей та впровадження реформ ( у т.ч. початку "великого будівництва"), вважають у Мінекономрозвитку.

Також позитивно вплине поступове вирішення логістичних проблем у транспорті та покращення зовнішньої кон’юнктури.

Підкреслюється важливість збільшення сировинної бази з боку сільського господарства (врожай насіння соняшнику) та розширення попиту на внутрішньому ринку.

новини партнерів

7 квітня, 2020 вівторок

7 квітня, 2020 вівторок

6 квітня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати