Дані про 5 випадків коронавірусу в Україні не відповідають дійсності, - МОЗ

Центр громадського здоров'я спростував інформацію про підтвердження п'яти випадків коронавірусу в Україні

Про це повідомляє Центр громадського здоров'я в Facebook.

"Увага! Інформація про 5 підтверджених випадків коронавірусу COVID-19 в Україні не відповідає дійсності. Закликаємо ЗМІ не поширювати цю інформацію та повідомити пресслужбу МОЗ України про відправника цієї інформації у разі отримання листа", - йдеться у повідомленні.

Водночас один з колишніх співробітників Центру громадського здоров'я Володими Біруля зазначив у дописі на своїй сторінці у Facebook, що електронна адреса, з якої ця інформація поширюється, співпадає з офіційною поштовою скринькою Міністерства охорони здоров'я України.

"Як колишній керівник комунікацій Центру громадського здоров’я України отримав питання щодо інформації на скрині. Це фейк! На жаль, адреса відправника співпадає з офіційною електронною адресою Міністерства охорони здоров'я України. Особисто я сприймаю це як диверсію та звертають до міністерства - терміново дайте офіційну позицію!", - написав Біруля.

Міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька звернулася до СБУ з проханням відреагувати на випадки поширення фейків щодо коронавірусу в Україні.

"Паніка, яка поширюється в українському суспільстві у зв’язку з евакуацією з Китаю наших громадян, створюються штучно. Наведу лише один приклад. Сьогодні зранку начебто від імені Міністерства охорони здоров’я та Центру громадського здоров’я був розповсюджений фейк про те, що в Україні начебто виявлено випадки зараження коронавірусом. Я маю всі підстави вважати, що такі речі мають ознаку спланованої інформаційної атаки проти Міністерства охорони здоров’я. Тому я звернулась до голови Служби безпеки України з проханням відреагувати на ці випадки", - написала Скалецька.