live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Через африканську чуму свиней поблизу Ковеля встановили 3-кілометрову зону захисту


фото: agropolit.com
Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Волинський облдержадміністрації, на якому розглянули заходів з локалізації та ліквідації спалаху африканської чуми серед диких свиней у лісистій місцевості на півночі області

Йдеться про лісовий масив Голобського лісництва Ковельського СЛАТ "ТУР", квартал 43 ур. "Мочила", повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Держпродспоживслужбу.

Під час засідання члени комісії прийняли такі рішення:

1) Визнати спалахом (зараженим пунктом) щодо африканської чуми свиней (далі АЧС) - лісовий масив Голобського лісництва Ковельського СЛАТ "ТУР", квартал 43 ур. "Мочила".

2) Встановити зону захисту - територію, в радіусі до 3 км навколо зараженого пункту мисливських угідь.

3) Встановити зону спостереження, територія в радіусі 10 км від зовнішніх меж зони захисту.

Відповідні служби та організації зобов`язали вжити заходи контролю на виконання ветеринарно-санітарних вимог при переміщенні свиней та їх утриманні, реалізації продукції із свинини, обов’язкового щоденного обстеження єгерською службою мисливських угідь на предмет виявлення хворих чи загиблих диких кабанів та ін.

В зоні захисту,зокрема, заборонено:

- продаж, переміщення, вигульне (вільне утримання) та безконтрольний забій свиней.

- ввезення або вивезення з господарств будь-яких домашніх тварин без дозволу головного державного інспектора ветеринарної медицини району (міста).

- вивезення свиней з господарств, в яких вони утримуються, протягом щонайменше 40 днів після завершення очистки та дезінфекції (дезінсекції, дератизації за необхідності) інфікованих господарств.

- через 40 днів, з дозволу головного державного інспектора ветеринарної медицини району (міста) можливий вивіз свиней з господарств захисної зони для переміщення (на забійний пункт або переробне підприємство для невідкладного забою).

- торгівля на ринках живими тваринами всіх видів, включаючи птицю, м’ясо та інші продукти тваринництва.

- проведення виставок, ярмарків, базарів та інших заходів, пов’язаних з пересуванням та скупченням тварин (крім транспортування свиней на відведені забійні пункти і м’ясокомбінати).

- переміщення та транспортування свиней по дорогах загального користування, за винятком під’їзних доріг до господарств, можуть бути дозволені тільки за рішенням головного державного інспектора ветеринарної медицини району (міста). Ця заборона не застосовується до транзитного переміщення свиней через зону автомобільним або залізничним транспортом без вивантаження та без зупинок, а також стосовно забійних свиней, що надходять з території за межами захисної зони та направлені на забійний пункт, розташований у цій зоні, для невідкладного забою.

новини партнерів

29 березня, 2020 неділя

28 березня, 2020 субота

29 березня, 2020 неділя

28 березня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати