live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Провокація війн пам'яті": УІНП про повернення проспекту Григоренка у Харкові назви на честь Жукова


фото: khpg.org
Український інститут національної пам'яті назвав незаконним рішення сесії Харківської міськради щодо перейменування проспекту Петра Григоренка у Харкові на честь сталінського маршала Георгія Жукова

Про це йдеться у заяві УІНП.

"Український інститут національної пам’яті наголошує, що рішення Харківської міської ради щодо перейменування проспекту Петра Григоренка на маршала Жукова від 26 лютого 2020 року провокує війни пам’яті, ображає пам’ять про ветеранів Другої світової війни, є незаконним і не сприяє консолідації суспільства", - йдеться в заяві.

УІНП зазначили, що рішення про перейменування порушує Закон  "Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій", який прямо забороняє присвоювати імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади у Комуністичній партії та вищих органах влади Радянського Союзу.

Георгій Жуков підпадає під дію цієї статті, оскільки обіймав низку керівних посад в СРСР, зокрема, був міністром оборони у 1955-1957 роках і членом Президії ЦК КПРС у 1957 році.

Інститут має намір звернутися з приводу незаконності рішення Харківської міськради до правоохоронних органів та наполягатиме на персональній відповідальності усіх причетних до порушення закону.

Як наголошується в заяві УІНП, проголосоване рішення не має нічого спільного із належним вшануванням пам’яті про Другу світову війну, адже замість поваги до учасників війни харківські можновладці займаються спекуляціями і протиставленням двох ветеранів війни - Петра Григоренка, генерал-майора Червоної армії, який водночас є всесвітньо відомим правозахисником, та маршала Червоної армії Георгія Жукова.

У заяві також оприлюднено поіменний список депутатів місцевої ради, які підтримали незаконне рішення - більше півсотні людей.

  • Нагадаємо, в листопаді Харківський апеляційний адміністративний суд відхилив скаргу мерії Харкова на ухвалу суду першої інстанції про незаконність перейменування проспекту ім. Петра Григоренка на проспект ім. радянського маршала Георгія Жукова
  • 18 грудня, стало відомо, що Харківська міська рада оскаржила у Верховному Суді перейменування проспекту.
  • 22 січня мер Харкова Кернес розпорядився остаточно повернути ім'я радянського маршала Георгія Жукова проспекту, перейменованому на честь генерала Петра Григоренка.
  • В Харкові знову перейменували проспект Григоренка на Жукова.

новини партнерів

23 вересня, 2020 середа

23 вересня, 2020 середа

22 вересня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати