live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

“Дочку” російського банку ВЕБ продали в Україні за 270 млн. У Москві погрожують арештувати активи України


фото: finclub
Понад 99,7% акцій Промінвестбанку, який належить російській держкорпорації “ВЕБ.РФ”, продали за понад 268,7 млн грн на фондовій біржі ПФТС

Про це повідомили на сайті біржі без вказівки імені покупця.

Російська держкорпорація ВЭБ.РФ має намір домагатися конфіскації активів України за кордоном, щоб покрити свої збитки через втрату дочірнього "Промінвестбанку". Про це йдеться в заяві ВЭБ, повідомляють російські ЗМІ.

У корпорації також зазначили, що захищатимуть свої права в судових інстанціях на території Росії, України та у міжнародному арбітражі.

Нагадаємо, наприкінці весни 2018 року Третейський суд у Гаазі вирішив, що Росія повинна виплатити українським компаніям $159 млн збитків, завданих анексією Криму.

Восени минулого року Апеляційний суд Києва арештував акції дочірніх структур усіх російських держбанків, включно з Промінвестбанком. Це потягло за собою низку судових розглядів. Однак акції банку все ж намагалися двічі продати на українській фондовій біржі ПФТС, незважаючи на рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма про те, що Україна не має на це права.

“ВЕБ.РФ” вважала продаж акцій Промінвестбанку на торгах незаконним, тому рекомендувала всім потенційним учасникам аукціону утриматися, аби уникнути судових розглядів у майбутньому. 

Довідка. Промінвестбанк заснований 1992 року. На 1 жовтня 2019 року за розміром активів (понад 37,6 млрд грн) він займав 12-е місце серед 76 чинних банків України. ВЕБ володіє Промінвестбанком з 2008 року (99,8%), свої інвестиції в розвиток української філії російська держкорпорація оцінює у $2,7 млрд.

новини партнерів

3 серпня, 2020 понеділок

3 серпня, 2020 понеділок

2 серпня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати