Шмигаль доручив Мін'юсту розробити закон, що дозволить президенту вводити надзвичайний стан без рішення Ради


фото: DW
Кабінет міністрів розробить закон про передачу повноважень управління країною від одного органу влади до іншого на випадок епідемії

Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав на засіданні Кабінету міністрів, передає "Укрінформ".

“Мін'юсту розробити закон на уповноваження президента вводити надзвичайний стан у разі неможливості зібратися і працювати Верховній Раді України. Хтось в державі має оголошувати надзвичайний стан. Прошу такий законопроєкт спільно з ВР підготувати і на час епідемії коронавірусу мати змогу передавати повноваження. ...Зараз при таких викликах треба розробити законопроєкт, який дасть змогу від одного органу влади до іншого передавати повноваження, управляти країною, бо ми не знаємо, які наслідки можуть бути: чи Верховна Рада може бути заблокована, чи Кабмін, чи Президент. Невідомо хто не зможе працювати через хворобу”, - сказав Шмигаль.

Також він доручив опрацювати і підготувати пакет законопроєктів, які будуть винесені на позачергове засідання Верховної Ради щодо змін до закону про карантин, зміни в регламент роботи парламенту, зокрема щодо можливості дистанційної роботи і дистанційного голосування.

Міністерству фінансів доручено опрацювати пропозиції до законопроєкту щодо формування державного стабілізаційного фонду в межах цього пакету законопроєктів.

Довідка: НС в Україні або в окремих її місцевостях вводиться Указом президента України, який підлягає затвердженню Верховною Радою України протягом двох днів з моменту звернення.

  • Нагадаємо, 17 березня Шмигаль заявив, що  Кабмін готовий ввести надзвичайний стан в зв'язку з поширенням коронавірусу

новини партнерів

25 січня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати