Від Зеленського вимагають відкликати підписи української сторони під ухваленими в Мінську домовленостями. Петиція

Від президента Володимира Зеленського вимагають негайно відкликати підписи представника України і погодження керівника Офісу президента під Протоколом засідання Тристоронньої контактної групи, яке відбулось у Мінську 11 березня 2020 року

Еспресо.TV публікує текст петиції.

Пане Президенте! 6 грудня 2019 року Ви заявили, що Україна не буде вести прямі переговори з представниками ОРДЛО, бо "Україна не розмовляє з бойовиками"

Однак 11 березня 2020 року на позачерговій зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську після консультацій Вашого безпосереднього й найближчого підлеглого, керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака з заступником голови Адміністрації Президента Російської Федерації Дмитром Козаком був підписаний Протокол засідання Тристоронньої контактної групи, де поряд з підписами повноважних представників ОРДО і ОРЛО стоїть підпис другого Президента України Леоніда Кучми, якого Ви особисто своїм розпорядженням №953/2014-рп від 8 липня 2014 року уповноважили представляти Україну у Тристоронній контактній групі, а також підпис Єрмака з резолюцією "Согласен" поряд з таким самим підписом і такою самою резолюцією Козака.
У цьому протоколі є рішення "4. По вопросу учреждения Консультативного совета": "На очередном заседании ТКГ (25 марта 2020 года) подписать Решение Трехсторонней контактной группы об учреждении Консультативного совета (рабочей группы)".

У доданому до Протоколу рішенні йдеться про створення Консультативної ради, де вирішальні голоси матимуть лише 10 представників України і 10 представників ОРДЛО, а ОБСЄ, Росія, Франція та Німеччина матимуть тільки по одному представнику з правом дорадчого голосу і то в разі згоди.

Таким чином сторонами переговорів стають Україна і ОРДЛО, фактично визнається позиція Росії, що в нас відбувається громадянська війна, внутрішній конфлікт, Росія ж перетворюється з агресора на посередника між воюючими українцями поряд з Францією, Німеччиною і ОБСЄ, хоча весь світ знає, що ні ОРДО, ні ОРЛО не є самостійними суб’єктами, повністю керуються з Москви і є просто місцевими колаборантами російського окупанта. В Законі України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях" № 2268 від 2018 року, в інших законодавчих актах немає жодної згадки про ОРДО чи ОРЛО як самостійних суб’єктів, терміни ОРДО, ОРЛО і ОРДЛО вживаються в українському законодавстві лише як окуповані Росією території. Підписані 11 березня у Мінську документи перетворюють Тристоронню контактну групу (Україна, Росія, ОБСЄ) у П’ятисторонню, де до Росії додаються ОРДО і ОРЛО, кожна окремо, і таким чином у цій групі з п’яти учасників Росію представлятимуть три – власне Росія, ОРДО і ОРЛО.

Дії Aндрія Єрмака і Леоніда Кучми 11 березня 2020 року легітимізують ОРДО і ОРЛО в очах міжнародного співтовариства, порушують українське законодавство і містять ознаки державної зради, оскільки є на користь агресору, якого ці дії перетворюють на посередника у нібито внутрішньоукраїнському конфлікті. Ці дії зміцнюють агресора, бо відкривають шлях для зняття санкцій з нього. Якщо Україна визнає ОРДО і ОРЛО рівною стороною, а Росію посередником, то весь світ також визнає їх такими.

Підписання Протоколу 11 березня 2020 року є наступанням України на граблі "придністровського врегулювання", яке також відбувалося за активної участі та з врахуванням ініціатив Дмитра Козака. Не зважаючи на неприховану участь російської армії у війні з Молдовою (Росія навіть не казала "их там нет" і визнає участь своєї, розташованої у Придністров"ї 14-армії, у війні), Молдова визнала Придністров’я суб’єктом переговорів, а Росію посередником, і в результаті там лишилися як миротворці тільки російські війська, які й досі перебувають у цьому статусі. Придністров’я вже майже 30 років залишається непідконтрольною Молдові окремою невизнаною територією під контролем Росії, де діють непідконтрольні Молдові органи влади, проводяться вибори т.зв. Президента і т.зв. Верховної Ради Придністров"я, і кінця цьому конфлікту не видно, що цілком влаштовує Москву.

Підписуючи протокол 11 березня у Мінську, Єрмак і Кучма замість врахування негативного придністровського досвіду врегулювання за участі Дмитра Козака, втілюють цей вигідний Москві варіант у життя, що суперечить Вашим же обіцянкам щодо повернення окупованих Росією районів Донецької і Луганської областей під повну юрисдикцію України.

Конституція України покладає здійснення керівництва зовнішньополітичною діяльністю держави саме на Президента України. Тому вимогою цієї петиції є надання Вами доручення Леоніду Кучмі і Aндрію Єрмаку відкликати свої підписи під Протоколом засідання Тристоронньої контактної групи, яке відбулось у Мінську 11 березня 2020 року, й відмовитись від механізму Консультативної ради, де представники матимуть право вирішального голосу і вестимуть безпосередні переговори з представниками України в цій раді.