Ціна на нафту. За посередництва Трампа та Еміратів Путін шукає зустрічі з принцом Саудівської Аравії, - Соловей

У ці дні президент Російської Федерації Володимир Путін докладає зусиль, аби особисто зустрітися з нинішнім фактичним керівником Саудівської Аравії, спадковим принцем Мухаммедом бін Салманом, і вирішити проблему з влаштованим ОПЕК обвалом ціни на нафту

Про це незалежний від Кремля політолог, звільнений за підтримку опозиції з посади професора Московського державного інституту міжнародних відносин (рос. МГИМО) доктор історичних наук Валерій Соловей з посиланням на власні джерела заявив в етері програми "Студія Захід" з Антоном Борковським, яка 21 березня 2020 року вийшла на Еспресо.TV.

"Зараз Росія намагається за посередництва Еміратів вийти на прямі переговори з кронпринцем Саудівської Аравії. До цього моменту він просто відмовлявся говорити. Відмовлявся. Один раз він поговорив з Путіним, зустріч пройшла в вкрай роздратованому тоні і, власне, я б сказав, сторони обмінялися не компліментами, а докорами. І, що дуже цікаво, в цьому посередництві бере участь і президент Сполучених Штатів Дональд Трамп. Москва його минулого тижня просила надати посильну допомогу. Він, до речі, її надає, тому що закупівля нафти у держрезерви США це те, що частково допомогло підтримати в цілому рівень нафтових цін. Зараз він (Трамп - ред.) намагається вплинути на кронпринца Саудівської Аравії з тим, аби той вступив в прямі переговори з президентом Путинім з приводу нафти", - розповів Соловей.

Разом з тим, за його даними, природа нинішнього конфлікту російської влади з саудитам криється не лише в енергетичній площині.

"Справа тут не тільки в тому, що Росія демонстративно і в образливій для арабів манері вийшла з ОПЕК. Там є ще деякі обставини, які розкрилися для саудитів. Відносно деяких дуже скандальних історій з відносно нещодавнього  минулого, коли династія була скомпрометована в західній громадській думці внаслідок низки гучних скандалів. Раптом з'ясовується, що, схоже, до цього доклала руку російська розвідка. І ось зараз саудитам це стало відомо. Я не знаю, чи правдиві ці історії чи ні, але, наскільки невідомо, саудити сприймають їх як правдиві і надзвичайно були цим ображені", - підкреслив політолог.