Офіс генпрокурора відкрив справу проти РФ за фактом переслідування глави Меджлісу Чубарова в Криму

Офіс генерального прокурора відкрив справу за фактом незаконного переслідування російською владою глави Меджлісу кримсько-татарського народу Рефата Чубарова

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

Повідомляється, що справу відкрито за ч. 1 ст. 438 (порушення законів і звичаїв ведення війни) Кримінального кодексу України.

"РФ намагається через підконтрольні "правоохоронні органи" ретроспективно застосувати своє кримінальне законодавство на окупованій території України щодо зазначеної особи за нібито організацію масових заворушень у парламенту автономії. Таким чином, окупаційні "правоохоронці", в порушення вимог статті 70 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, намагаються переслідувати осіб за події, які відбувалися до початку окупації шляхом порушення кримінальних справ за надуманими фактами", - повідомили в ОГП.

  • Слідком Росії порушив проти глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова кримінальну справу за звинуваченням в "організації масових безладів" в Сімферополі 26 лютого 2014 року.
  • Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що відкриття окупаційною владою Криму кримінальної справи є незаконною.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

24 січня, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати