live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Замість ухвалення "антиколомойського" закону і отримання кредиту МВФ, влада залишає культуру без фінансування, - Княжицький


фото: eurosolidarity.org
Влада забирає кошти в культури замість того, щоб ухвалити "антиколомойський" закон про неповернення банків колишнім власникам, а також невиплату їм компенсацій. Ухвалення цієї допомоги дозволить продовжити співпрацю з МВФ

Про це заявив народний депутат фракції "Європейської Солідарності" Микола Княжицький, пише "Прямий".

"Міністерство фінансів запропонувало секвестр бюджету. Взагалі, те, що уряд це запропонував з одного боку потрібно, тому що ми в економічній прірві, а з іншого боку вони ж не хочуть проголосувати закон, який вимагає МВФ про неповернення банків їх колишнім власникам, і отримати гроші від МВФ. Вони хочуть далі займатися корупцією, тому найпростіше забрати гроші з культури", - сказав він.

Політик підкреслив, що з культури забирають майже всі кошти, окрім захищених статей, таких як фонд заробітної плати тощо.

"З культури забрали взагалі всі гроші. Всі з Українського культурного фонду, всі з Українського інституту книги, на Держкіно лишили 25 млн. замість 750 млн. Це кошти, які підуть на зарплати і утримання інституцій. Звичайно за тими установами також стоять люди, які там працюють", - зазначив народний депутат.

"Український інститут книги мав програму підтримки закупівлі книг для бібліотек. Всі були задоволені: бібліотеки, письменники, видавництва. Вже в цьому році цю програму скоротили зі 100 до 20 млн, а тепер взагалі скасовують. Можна було б лишити хоч би цю програму", - додав він.

Крім цього, Княжицький нагадав, що ще два тижні тому Зеленський заявляв, що за будь-яких умов потрібно захищати культуру, а зараз сам же її по суті знищує.

"Звичайно програми підтримки культурних заходів чи міжнародних виставок, які зараз не відбуваються можна скоротити і використати для потреб економіки. Але є справи потрібні і без яких культури не буде. Ми пам’ятаємо як Зеленський виступав на врученні Шевченківської премії і розповідав притчу про Черчилля, нібито якщо немає культури, то за що ми воюємо. Нібито це сказав Черчилль своєму міністру фінансів під час війни. І ось два тижні тому президент це розповідав, а зараз сам скорочує всі кошти на культуру", - сказав політик.

новини партнерів

20 вересня, 2020 неділя

20 вересня, 2020 неділя

19 вересня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати