live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Артур Герасимов: у законі про землю враховані жорсткі запобіжники, які від початку вимагала внести "Європейська Солідарність"


фото: eurosolidarity.org
Всі жорсткі вимоги "Європейської Солідарності" були враховані в законі про ринок землі

Про це сказав співголова фракції "Європейська Солідарність" Артур Герасимов в коментарі "Прямому".

"Коли цей закон був внесений до парламенту командою Зеленського, це був грабунок держави. Тому що там було 200 тис га в одні руки, це більше, ніж більшість районів в Україні. І повний розпродаж державної землі – 11 млн. Тобто вони готували оборудку, за якою 60 чоловік з команди Зеленського скуповували цю землю. Саме тому, коли цей закон був внесений командою Зеленського до парламенту, "Європейська Солідарність" проголосувала категорично проти і після того розпочалася дуже напружена робота", – сказав Герасимов.

Він наголосив, що "Європейська Солідарність" зайняла дуже жорстку позицію, що продаж державної та комунальної землі має бути заборонено.

"Друге питання – концентрація має бути різко знижена, тому що ми маємо думати передусім про фермерів і селян, а не про агрохолдинги. Третє питання – має бути однозначно серйозне підсилення питання інвентаризації землі, обліку землі і звичайно державного кадастру. І четверте питання – має бути дуже жорстко записано, що гроші, за які купується земля, перевіряються, щоб вона не дісталася країні-агресору. Ці пункти ми жорстко поставили перед владою", – наголосив Герасимов.

Він нагадав, що всі вимоги "Європейської Солідарності" були враховані.

"Всі чотири жорсткі вимоги "Європейської Солідарності" були враховані в законі, який був проголосований. І це ключова причина, чому ми голосували "за"", – додав депутат.

Герасимов сказав: "Цей закон не про продаж землі, цей закон про заборону продажу державної та комунальної землі. Це закон про те, щоб власники паїв могли спокійно офіційно і відкрито купувати, продавати, орендувати свою землю. Не так, як зараз це робиться з-під поли, з якимись ділками. Дуже часто обманюють на цих купівлях, а відкрито, офіційно і з захистом. Тому цей закон не тільки про заборону продажу державної землі, а також про захист селян і фермерів, щоб вони могли спокійно розпоряджатися своїми паями. Це закон про те, що заборонено продавати землю іноземцям. Це закон про те, що заборонено продавати землю громадянам країни-агресора".

"Ще два тижні тому все це в законі було відсутньо, але вчора, наприклад, інші партії-"Батьківщина", ОПЗЖ боролися проти цього закону. У мене виникає питання, чому вони боролися проти заборони продажу державної комунальної землі, проти захисту українського фермера?" – додав парламентар.

новини партнерів

31 жовтня, 2020 субота

31 жовтня, 2020 субота

30 жовтня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати