live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Чекаємо на фінансування": українські науковці заявили, що можуть виробляти до 50 тис. тестів на COVID-19 щотижня


фото: reuters
Фахівці Інституту молекулярної біології та генетики Національної академії наук України заявили, що чекають на швидке надходження коштів з держбюджету для того, щоб продовжити роботу з виготовлення ПЛР-тестів для виявлення коронавірусу

Про це йдеться у заяві Інституту на Facebook.

Зазначається, що спеціалісти установи готові виготовляти 10-20 тисяч ПЛР-тестів щотижня. Із залученням додаткових фахівців Інститут спроможний продукувати до 50 тисяч тестів щотижня.

“Сподіваємося, що попри вимушене скорочення державного бюджету для багатьох галузей, в т.ч. і науки, фінансування такої надважливої справи, як виготовлення ПЛР-тестів, не буде скорочено і надійде якомога швидше”, – висловили сподівання в Інституті.

У заяві йдеться, зокрема, й про те, що основна група співробітників працює зараз і “готова працювати невпинно і понаднормово”, але через відсутність фінансування вони не можуть розгорнути роботу на повну потужність.

В Інституті нагадали, ще наприкінці січня 2020 року на замовлення РНБО вчені Інституту першими в Україні розробили тест-системи для діагностики вірусу SARS-CoV-2.

Ці тест-системи сертифікували. Після виявлення першого захворювання набори на 600 тестів-реакцій надійшли в Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ та Центр громадського здоров’я МОЗ у Києві.

За наявності коштів Інститут уже зараз міг би реалізовувати угоди з виробниками реактивів, які там використовують для виготовлення тест-систем.

“Не всі реактиви може виготовити вітчизняний виробник, окремі ми змушені замовляти в Естонії, Німеччині та інших країнах. Попри цей логістичний ланцюжок, собівартість наших ПЛР-тестів (250 грн.) є майже вдвічі меншою за зарубіжні аналоги. А з огляду на вартість авіадоставки зарубіжних тестів до України їхня реальна ціна для держбюджету стає дуже високою”, – наголошують вчені.

В Інституті також додали, що вже розробили план навчання для фахівців з різних областей України та готові надавати їм відповідний науковий супровід.

“Вірус зазнає мутацій, тож вірогідно, восени постане потреба у цілковито нових тест-системах. В Україні є вчені, і зокрема науковці Інституту молекулярної біології та генетики, які можуть за добу модифікувати тест під інший штам коронавірусу. Це важливий інтелектуальний ресурс, який є не в кожній в країні. Його треба зберегти”, – наголошують науковці та закликають вкладати кошти у вітчизняного виробника тестів.

  • Директор Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України Сергій Комісаренко заявив, що зараз масовому виробництву тестів на виявлення коронавірусу в Україні заважає відсутність фінансування.

новини партнерів

15 липня, 2020 середа

15 липня, 2020 середа

14 липня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати