live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Депутати, які наплодили понад 16 тисяч поправок, зривають ухвалення банківського закону на цьому тижні, а у Зеленського мовчать, - Геращенко


фото: https://eurosolidarity.org/
Так званий "антиколомойський" закон про банки, який є обов’язковою умовою для отримання програми МВФ, на цьому тижні очевидно не буде виноситися в зал

Такий прогноз у своєму відеоблозі зробила співголова фракції "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко.

Вона також повідомила, що фракція подала до законопроекту лише 5 поправок. 

"Банківський закон, ухвалення якого так потрібне для підтримки української економіки, складається з 16 тисяч 95 слів слів – і до цього закону протягом тижня подали 16 тисяч 397 поправок. До кожного слова – по поправці. Хто ж вони – автори цих поправок? В основному це – "слуги". Дехто з них подав по 4 тисячі поправок, по півтори тисячі. І мета тут абсолютно очевидна – заблокувати ухвалення цього закону або відтермінувати його на півроку", – зазначає Геращенко. 

Вона застерігає, що подібні ігрища із законом можуть призвести до дефолту України. "Від дефолту точно виграють олігархи, які стоять за цими депутатами-авторами поправок, і точно втратять прості українці. Тому що дефолт – це гіперінфляція, це девальвація гривні, це дуже серйозний ріст безробіття", – прогнозує Геращенко. 

Вона також звернула увагу на відсутність реакції з боку Офісу президента Зеленського, уряду та керівництва парламенту. Адже президент фактично контролює усі гілки влади, і мовчання є доволі красномовним. "Всі мовчать і роблять вигляд, що не знають, що ці 16 тисяч 397 поправок можуть просто заблокувати прийняття не тільки закону, а й отримання Україною такого необхідного кредиту МВФ", – наголосила Геращенко. 

Вона також нагадала, що у новому скликанні парламенту фракція "Слуга народу" постійно звинувачувала попередників у неефективності і вимагала обмежити кількість поправок до законопроектів. 

"А що ми бачимо сьогодні? Наша фракція подала лише п‘ять – не п’ятдесят, не п`ять тисяч, а п`ять поправок до закону про банки. Так само, як до закону про землю ми подали тільки 37 поправок.

Тому що наша державницька відповідальна професійна позиція заключається в наступному: закони треба вдосконалювати. Для цього є процедура між першим і другим читанням, подання поправок – щоб вдосконалити, реформувати, покращити той чи інший законопроект", – зазначила Геращенко. 

"Але ми бачимо тут інше – законодавчий спам. І зловживають ним саме "слуги". І при цьому Офіс президента мовчить. Чому це відбувається? Ну, можливо тому, що тиждень тому просто були певні політичні ігрища, коли президент приїхав до парламенту, зробив красиву заяву, знявши маску – "прошу вас всіх, давайте приймемо ці закони, показавши таким чином нашим європейським партнерами, що ми рухаємося в сторону реформ і від олігархів". Насправді коли олігархи включили механізм своїх лобістів, то ніхто проти цього і не виступає. Принаймні публічно ми не чули", – зауважила Ірина Геращенко. 

новини партнерів

30 травня, 2020 субота

29 травня, 2020 п'ятниця

30 травня, 2020 субота

29 травня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати