Гройсман запропонував розвивати ІТ і звільнити від мита виробників масок, а також розкритикував "земельний" закон


фото: myvin.com.ua
Колишній прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що в Україні потрібно розвивати ІТ-сектор та всебічно підтримувати легку промиcловість, а також наголосив, що в країні потрібно було створити ринок для українських фермерів

Про це Гройсман розповів у стрімі з Сергієм Руденком на платформах Еспресо.TV у Facebook та YouTube.

"ІТ-сектор у нас прекрасно зростав. Ми мали зростання плюс 20% щороку. А його дійсно потрібно більше підтримувати і ІТ-сектор буде більше розвиватись. До речі, про легку промисловість. Ми зараз купуємо маски, костюми і все інше, що нам потрібно для захисту, але нам з одного боку потрібно оперативно купувати у світу, а з іншого боку - нам потрібно виробництво тут реалізовувати, в Україні. Зараз треба взагалі звільнити такі підприємства від сплати мита і ПДВ, якщо вони ввозять обладнення на якому будуть виробляти такого роду продукцію. Легка промисловість може зростати десятикратно, але їй потрібна всебічна підтримка держави", - заявив Гройсман.

Гройсман також зазначив, що ухвалений закон про ринок землі парламентом не є ефективним. 

"Та модель ринку, яка була ухвалена парламентом, на мій погляд, є неефективною взагалі. На привеликий жаль, вона не принесе Україні стійкого розвитку аграрно-промислового комплексу, хто би що не казав. Запитайте будь-якого фермера, 100 га землі для нього це не велика кількість землі, на якій його діяльність була б економічно обгрунтованою. Йому треба більше. З 2024 року буде продана українська земля. Буде продана юридичним компаніям. Буде продана з концентрацією 10 тис. га  в одні руки. Це буде означати єдине, що ті, хто буде мати гроші, а я думаю, що це не аграрії українські, не фермери, не приватні особи, а це великі компанії, які сконцентрують у себе сотні тисяч і мільйони гектарів землі. Вони завжди бігатимуть за тим, щоб підвищити продуктивність своєї роботи. Їм не потрібна робоча сила. У них буде найсучасніший комбайн, який по автопілоту збиратиме урожай. Те ж саме буде і з засіванням. Тобто, місця українця в цій роботі майже немає, воно буде постійно знижуватись. Це величезна проблема", - заявив Гройсман.

Колишній прем'єр-міністр України зауважив, що в такому вигляді закон не потрібно було приймати. А краще провести більш професійні переговори з МВФ і переконати їх створити ринок для українських фермерів.

  • Нагадаємо, колишній прем'єр-міністр Володимир Гройсман розповів, що санепідемслужба наразі існує у вигляді Центру громадського здоров'я України і служби з безпечності продуктів.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

21 січня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати