live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Карантин: синод ПЦУ вирішив не проводити спільні освячення верби та великодніх страв


фото: ПЦУ
Священний синод Православної церкви України на своєму зібранні ухвалив рішення щодо відзначення Великодня в умовах поширення коронавірусу Covid-19

Про це повідомляє пресслужба церкви.

В ПЦУ зазначили, що рішення синоду було ухвалене з врахуванням карантинних приписів щодо можливості здійснювати богослужіння.

Зокрема, враховуючи заборону масових релігійних заходів, синодом погоджено не проводити спільні посвячення верби та великодніх страв у храмах та на прихрамовій території, щоби не допускати скупчення людей.

"На підставі роз’яснень Національної поліції, з дотриманням вимог, у позабогослужбовий час не відмовляти мирянам, які індивідуально прийдуть до храму з релігійними потребами, у їх задоволенні", – йдеться у рішенні.

У селах, селищах міського типу, у місцевостях з переважаючою індивідуальною забудовою пропонується проводити освячення великодніх страв біля місць проживання вірян.

"У малих населених пунктах (селах, селищах міського типу, у місцевостях з переважаючою індивідуальною забудовою) інформувати мирян щодо проведення освячення великодніх страв біля місць проживання – на вулиці поруч з будинком чи на подвір’ї, з дотриманням "соціальної дистанції"; при індивідуальному освяченні великодніх страв біля місць проживання вірних не допускати їхнього скупчення та контролювати дотримання загальних норм карантину", – йдеться у повідомленні.

Запропоновано організувати, за домовленістю з відповідними закладами, завчасне освячення великодніх страв у місцях їхнього виробництва та продажу.

"У разі, якщо миряни не мали можливості у жоден з перелічених способів отримати благословення верби, великодніх страв – дозволити мирянам в день свята в час після прочитання відповідних молитов про благословення у храмах, окропити їх святою водою", – йдеться у повідомленні.

Також Священний Синод Православної Церкви України ухвалив під час проведення богослужінь Страсної седмиці та на Великдень та обходжень храму відповідно до місцевих обставин або не здійснювати, або здійснювати обнесення Плащаниці в самому храмі, або здійснювати обхід навколо храму лише у складі тих, хто бере участь у відповідному богослужінні, з дотриманням "соціальної дистанції".

Також відвідання священнослужителями і мирянами кладовищ у поминальні дні після Великодня та звершення на них заупокійних молитов перенести на Троїцьку батьківську поминальну суботу (6 червня).

  • Українська Греко-католицька церква ввела особливі дозволи для вірян на час карантину, який запроваджений у зв'язку з поширенням коронавірусу.

 

новини партнерів

3 червня, 2020 середа

3 червня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати