Апеляційний суд став на бік Суркісів у справі стягнення з ПриватБанку $259 млн

Київський апеляційний суд підтвердив рішення Печерського районного суду, згідно з яким з Приватбанку стягується 7 млрд грн на користь 6 англійських компаній сім’ї Суркісів

Про це пише НВ.Бізнес.

15 квітня Київський апеляційний суд залишив в силі постанову судді Печерського районного суду Підпалого по фактичному стягненню з державного ПриватБанку $259 млн на користь офшорних компаній, пов'язаних з сім'єю Суркісів.

Апеляційна скарга була подана державним виконавцем Мін'юсту, а також ПриватБанком.

На час націоналізації сім’ю Суркісів визнали пов’язаними особами з власником банку. Тож їхні банківські вклади при націоналізації були конвертовані в акції банку. Рішення суду спричинило нерозуміння з боку банку та виконавчої служби, яким чином ці вклади зараз повертати. Саме тому Мін’юст звернувся до суду з проханням пояснити процедуру.

Нагадаємо, суддя Печерського районного суду Києва Підпалий 25 лютого 2020 року вирішуючи питання про роз'яснення, за заявою державного виконавця Мін'юсту, ухвалу про забезпечення позову компаній CAMERIN INVESTMENTS LLP, SUNNEX INVESTMENTS LLP, TAMPLEMON INVESTMENTS LLP, BERLINI COMMERCIAL LLP, LUMIL INVESTMENTS LLP, SOFINAM INVESTMENTS LLP (офшорні компанії братів Суркісів - ред), розгляд якого зупинено ще в 2017 році, фактично прийняв рішення, яким зобов'язав ПриватБанк виплачувати цим компаніям кошти, які були ними розміщені на рахунках Кіпрської філії Приватбанку ще в 2012-2014 роках. Також передбачалася виплата відсотків, які за умовами таких договорів повинні були нараховуватися з моменту укладення депозитного договорів до 17 лютого 2020 року - це $259 млн.

Спершу суд мав відбутися 8 квітня, однак згодом засідання вирішили перенести. Тоді юристи банку не отримали повістку та фізичного доступу до приміщень суду. ПриватБанк звернувся з клопотанням про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції  поза межами приміщення суду.

Читайте також: Юристів ПриватБанку не допустили до “справи Суркісів” на $250 млн. Малюська пояснив, чому так вийшло

Як раніше повідомляли у ПриватБанку, ці гроші держбанк планує виплатити у вигляді дивідендів до держбюджету України. Але через такі рішення судів бюджет країни може не отримати ці кошти.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

23 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати