Пожежа в Зоні відчуження: заміри радіації в Києві не проводяться, - еколог

За словами еколога Володимира Борейка, система моніторингу радіаційного фону в Києві відсутня з 90-х років

Про це розповів еколог Володимир Борейко у спецвипуску програми "Pro здоров'я з Іриною Коваль", передає Еспресо.TV.

"Перш за все, критична ситуація для тих, хто після пожежі. Як і практично 44 роки тому, при аварії Чорнобильської ЧАЕС, пожежі гасять без респіраторів. На них діє цілий комплекс шкідливих речовин, а також: CO2, СО, NO2 і також бензпирен," - зазначив еколог.

Він уточнив, що бензпирен - це речовина, яка відноситься до першого класу шкідливості. Вона провокує ракові захворювання.

Читайте також: У гасінні вогню в Зоні відчуження брали участь пожежники з 15 областей, - Шевченко

"Вірогідно, вся ця солянка доходить до Києва і до інших міст, поруч з якими пожежі. Я говорю про речовини, які викидаються при спалюванні органічних речовин. Тобто, ліс - органічна речовина і вона викидує до атмосферного повітря бензпирен, СО, СО2 і сажу. Що стосується радіації у мене немає даних, що її немає чи вона є. Бо десь з 90-х років вже ніхто не контролює ці викиди у нас. Тому всі заяви, що у нас все нормально, під Києвом все чисто - я цьому не вірю. Системи моніторингу немає", - наголосив Борейко.

За його словами хтось вирішив, що чорнобильська тема не актуальна і просто перестали виділяти гроші на моніторинг.

"Моніторинг - справа коштовна. Я не можу спростувати чи підтвердити, що у нас в Києві немає радіації завдяки Чорнобильським пожежам. Але я можу сказати точно, що сажа на нас сиплеться, також СО, СО2 та бензпирен", - додав він.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb