live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Мін’юст не збирається стягувати 7 млрд з ПриватБанку після програшу банку в суді сім’ї Суркісів

Рішення київського апеляційного суду у справі депозитів родини Суркісів у ПриватБанку не зобов’язує державних виконавців стягувати з банку мільярди гривень на користь позивачів

Такі роз'яснення надали у Міністерстві юстиції України після вчорашнього засідання та звинувачень у мережі.

У Мін’юсті пояснюють, що рішення апеляційного суду лише підтвердило рішення, яке ухвалили ще у 2017 році. Останнє не передбачало стягнення коштів з ПриватБанку, а лише зобов'язувало банк сплатити борг компаніям родини Суркісів.

“Щодо подальших дій Міністерства юстиції. Мін’юст як орган, який виконує судові рішення, жодних мільярдів з ПриватБанку зараз стягувати не буде, адже не було і немає судового рішення про стягнення цих грошей з банку”, - зазначили у міністерстві.

Водночас там додають, що у разі, якщо офшорні компанії Суркісів звернуться до суду з вимогою стягнути гроші з ПриватБанку, а суд ухвалить відповідне рішення на їхню користь, то державні виконавці отримають право стягнути з націоналізованого банку борг за депозитними договорами.

Читайте також: Юристів ПриватБанку не допустили до “справи Суркісів” на $250 млн. Малюська пояснив, чому так вийшло

Нагадаємо, 15 квітня Київський апеляційний суд підтвердив рішення Печерського районного суду, згідно з яким з ПриватБанку стягується 7 млрд грн на користь 6 англійських компаній сім’ї Суркісів.

Апеляційна скарга була подана державним виконавцем Мін'юсту, а також ПриватБанком.

На час націоналізації сім’ю Суркісів визнали пов’язаними особами з власником банку. Тож їхні банківські вклади при націоналізації були конвертовані в акції банку. Рішення суду спричинило нерозуміння з боку банку та виконавчої служби, яким чином ці вклади зараз повертати. Саме тому Мін’юст звернувся до суду з проханням пояснити процедуру.

Нагадаємо, суддя Печерського районного суду Києва Підпалий 25 лютого 2020 року вирішуючи питання про роз'яснення, за заявою державного виконавця Мін'юсту, ухвалу про забезпечення позову компаній CAMERIN INVESTMENTS LLP, SUNNEX INVESTMENTS LLP, TAMPLEMON INVESTMENTS LLP, BERLINI COMMERCIAL LLP, LUMIL INVESTMENTS LLP, SOFINAM INVESTMENTS LLP (офшорні компанії братів Суркісів - ред), розгляд якого зупинено ще в 2017 році, фактично прийняв рішення, яким зобов'язав ПриватБанк виплачувати цим компаніям кошти, які були ними розміщені на рахунках Кіпрської філії Приватбанку ще в 2012-2014 роках. Також передбачалася виплата відсотків, які за умовами таких договорів повинні були нараховуватися з моменту укладення депозитного договорів до 17 лютого 2020 року - це $259 млн.

Спершу суд мав відбутися 8 квітня, однак згодом засідання вирішили перенести. Тоді юристи банку не отримали повістку та фізичного доступу до приміщень суду. ПриватБанк звернувся з клопотанням про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції  поза межами приміщення суду.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

28 вересня, 2020 понеділок

28 вересня, 2020 понеділок

27 вересня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати