live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

1,2 млрд допомоги від ЄС: половину суми Україна отримає за певних умов, - посол

600 млн євро надзвичайної допомоги від ЄС на подолання викликаної коронавірусом кризи Україна отримає безумовно, ще 600 млн євро - в разі виконання певних умов

Про це повідомив посол України при ЄС Микола Точицький, передає "Інтерфакс-Україна".

"Перший транш в розмірі 600 млн буде виплачено беззастережно, другий же - після виконання Україною критеріїв, які будуть узгоджені з Києвом в найближчі місяці", - сказав Точицький.

Представник України при ЄС зазначив, що переговори щодо умов надання траншу приводу ще не розпочато, проте послався на вже наявну практику розробки таких критеріїв, що раніше фігурували в інших угодах між Україною та ЄС щодо виділення макрофінансової допомоги: це можуть бути заходи у сфері публічного управління фінансами, боротьби з корупцією, оподаткування, праці та соцзабезпечення, ведення бізнесу тощо.

"Крім ЄС більше немає іншого об'єднання держав, які б надали аналогічну за обсягом допомогу не тільки своїм членам, а й іншим партнерам. Ми вдячні нашим європейським партнерам за надзвичайно своєчасну і вагому підтримку нашої економіки, бізнесу та населення", - сказав Точицький.

При цьому дипломат наголосив, що макрофінансову допомогу ЄС отримують тільки ті держави-партнери, які успішно співпрацюють з Міжнародним валютним фондом.

"Це - загальна умова. Тому виплата останнього, четвертого траншу четвертої програми макрофінансової допомоги, яка була схвалена ще у вересні 2018 року, так само як і другого траншу сьогоднішнього "екстреного макрофіна", залежить від прийняття парламентом так званого "банківського" законопроекту в редакції, узгодженій із МВФ", - сказав Точицький.

Також дипломат нагадав, що 8 квітня ЄС ухвалив виділити Україні пакет допомоги в розмірі 190 млн євро.

"Ці кошти, зокрема, будуть спрямовані на допомогу населенню, яке проживає в районах, постраждалих від російської агресії на сході країни. 30 млн з них - це так звана технічна допомога охороні здоров'я України не тільки з метою закупівлі необхідного обладнання та матеріалів, а й для підвищення кваліфікації та сприяння нормативній роботі МОЗ", - пояснив Точицький.

Ще 45 млн євро, за словами дипломата, спрямують на програму підтримки малого та середнього бізнесу, на підтримку вже існуючих програм, а також видаватимуться у формі дешевих кредитів, у тому числі в гривнях. Також ця допомога передбачає виплату 10 млн євро в рамках програми підтримки державного управління. Частину коштів віддадуть ​​громадським організаціям для підтримки неурядового сектора.

Крім того, Точицький нагадав, що 16 квітня Єврокомісія оголосила про виділення Україні 13 млн євро гуманітарної допомоги.

"Цей транш буде спрямований не тільки на боротьбу з коронавірусом, а й на інші потреби, такі, як, наприклад, відновлення водопостачання", - сказав дипломат.

Перевірена інформація про коронавірус в Україні! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/coronavirus_in_ukraine

новини партнерів

19 вересня, 2020 субота

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати