live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Ексміністр економіки пропонує на час карантину роздавати гроші українцям просто так


фото: rbc.ua
Колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов пропонує запровадити в Україні мінімальний базовий дохід на період дії карантину

Таку пропозицію ексміністр висловив у своєму дописі на фейсбуці, реагуючи на рішення уряду про продовження в Україні карантину.

“У будь-якому випадку, потрібно надати фінансову підтримку тим людям, які продовжують економічно потерпати від карантину. Я пропоную ввести мінімальний базовий дохід. Наприклад в половину середньої зарплати (5000 грн). Тільки на період карантину. Для всіх. І пенсіонерів і тих, хто втратив роботу або бізнес”, - зазначив він.

Натомість, на його думку, слід перейти від загального карантину до “таргетованого”.

“Ідея схожа на принцип таргетування інфляції (яке до речі добре спрацювало в Україні в останні роки і знизило рівень зростання цін з 40% до 2-3%). При таргетуванні інфляції ми не опікуємось ціною на кожний товар та послугу. Ні, ми дозволяємо якимось цінам зростати, а іншим падати. Головне, щоб в середньому вартість типових витрат українця зростала повільно. Так само і з каратнином. Нам потрібно таргетувати рівень захворення в Україні. Головна мета щоб ймовірність зараження кожної нової людини була низька, скажемо 2-3%. І всі обмеження держави мають бути розроблені таким чином, щоб контролювати цю ймовірність. В тих регіонах де рівень захворень низький, можна послабляти карантин. В тих, де великий, потрібно робити його жорсткішим”, - пояснив Милованов.

Також він вважає, що для застосовування політики таргетування ймовірності зараження, необхідно впровадити систему масового тестування.

“Оці трі речі маємо впровадити, щоб не вбити економіку і майбутнє України: 

1. Базовий дохід на період кризи.

2. Масові тестування.

3.Політика таргетування ймовірності зараження”, - резюмував ексміністр економіки.

Читайте також: Чому деякі країни хочуть платити гроші громадянам просто так

Перевірена інформація про коронавірус в Україні! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/coronavirus_in_ukraine

новини партнерів

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати