Фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA цього року відбудеться в онлайн-форматі

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA цього року відбудеться в онлайн-форматі з 24 квітня до 3 травня

Темою фестивалю стане "Тін Спіріт". У програмі 70 фільмів з більш ніж 27 країн світу, які можна буде безкоштовно переглянути на платформі Docu / Space. Еспресо.TV дібрало для вас 7 подій фестивалю, що не можна пропустити.

“Межа” 

Кадр з фільму “Межа”

У конкурсній програмі DOCU / Світ фільм “Межа” Елісон Клеймен. Фільм розповідає про Стіва Беннона, який був скандальною постаттю з близького оточення Трампа і просував ультраправу ідеологію у найвищих ешелонах американської політики. Фільм стежить за шляхом Беннона, проливаючи світло на його роль у мобілізації й об’єднанні крайніх правих партій задля перемоги на виборах до Європарламенту 2019 року. Завдяки маніпуляціям із пресою і вправному самопросуванню Беннон залишається на передовій протестів і заголовків, які підживлюють потужний міф, необхідний для його виживання.

Що ти будеш робити, коли світ у вогні?”


Кадр з фільму “Що ти будеш робити, коли світ у вогні?”

У позаконкурсній програмі DOCU / Хіти фільм “Що ти будеш робити, коли світ у вогні?” Роберто Мінервіні. Цей фільм - роздум про расову ситуацію в Америці. Улітку 2017 року низка жорстоких убивств поліцейськими молодих афроамериканців шокувала всю Америку. Темношкіра спільнота американського Півдня намагається впоратися із наслідками минулого і знайти своє місце в країні, яка її не підтримує. Тим часом "Чорні пантери" готуються до масштабних протестів проти поліцейської жорстокості.

“Підборіддя”


Кадр з фільму “Підборіддя”

У центральній програмі фестивалю Teen Spirit фільм “Підборіддя” Лайзи Менделуп, яка у 2019 році отримала за цей фільм нагороду як найкраща нова режисерка документального кіно США на фестивалі класу “А” - "Санденс". Це погляд на життя підлітків-зірок соціальних мереж. Красивому 16-річному хлопцю Остіну Тестеру стає затісно у рідному містечку. Проте в інтернеті Остіна обожнюють тисячі молодих дівчат, які прагнуть його "лайків" і уваги. Фільм занурює нас у цей бурхливий онлайн-світ, де Остіна знаходить менеджер і здійснює його мрії.



У онлайн-форматі пройдуть і дискусії між критиками та кінорежисерами, правозахисниками та експертами. У серії подій програми “Tête-à-tête” 25 квітня о 20:00 дискусія між режисеркою  фільму “Земля блакитна, ніби апельсин” Іриною Цілик та кінокритиком Олексієм Тарасовим. Що ми дізнаємося про життя та війну Донбасі з фільму, який оповідає про сім’ю з Красногорівки? Що самі автор(к)и стрічки відкрили для себе завдяки зйомкам? Як на долю українського фільму “Земля блакитна, ніби апельсин” вплинула перемога на фестивалі Санденс? Долучитись до дискусії можна буде на сайті Docudays UA

А 27 квітня о 20:00 під час tête-à-tête з режисером Романом Любим та кіножурналістом Алексом Малишенком ми дізнаємось про фільм Романа Любого War Note. На сьомому році війни на Сході України - що іще про неї не сказано і не зафільмовано? War Note складається з особистих відеозаписи з телефонів, фотоапаратів та GoPro камер українських солдатів на фронті війни з РФ. Про актуальність фільмів про війну сьогодні, про те, чи є War Note архівним кіно, а також про політичну складову документалістики можливо буде почути під час події.

 

В межах правозахисної програми RIGHTS NOW! Щодня розкриватиметься одна з восьми тем: "Права людини", "Кібербулінг", "Війна", "Сім’я", "Активізм", "Рівність", "Можливості", "Освіта".

28 квітня у фокусі опиниться тема війни. Після окупації Росія послідовно поширювала своє правове поле на Крим. Близько 200 дітей залишилося без батьків, які необґрунтовано переслідуються за політичними мотивами. Про порушення прав дітей у зв’язку зі збройним конфліктом можна буде почути о 14:30 під час дискусії "Дитинство в окупованому Криму: зі зброєю в руках та без права бути українцем".

А о 18:30 приєднуйтеся до дискусії "Дітям не місце на війні!", де можна буде дізнатись як Україна захищає права дітей в умовах збройного конфлікту, яку допомогу від держави отримують діти у сірій зоні.