Економіка України у 2020 році впаде на 5%, а інфляція прискориться до 6%, - прогноз НБУ

Внаслідок глобальної кризи та карантинних обмежень для подолання пандемії українська економіка може впасти на 5% у 2020 році

Про це повідомив голова НБУ Яків Смолій, передає пресслужба.

За його словами, негативний вплив на українську економіку очікується відносно короткостроковим, але досить потужним. Карантинні заходи вже зменшили ділову активність, споживання та зайнятість населення.

“Скорочення глобального попиту також обмежує експортні можливості країни. За нашими оцінками, вплив цих чинників на економіку найвідчутніше позначиться упродовж II кварталу цього року”, – зазначив він.

В НБУ розраховують, що скасування карантинних обмежень зумовить швидке відновлення української економіки в II півріччі 2020 року.

“Цьому сприятиме м’яка фіскальна та монетарна політики. Збільшення урядом бюджетних видатків на подолання кризи і заходи НБУ з підтримки банківської системи зменшать негативний вплив пандемії на економіку. Вже в наступних роках економічне зростання становитиме близько 4%”, – вважає Смолій.

Так, у 2021 році НБУ очікує зростання ВВП на 4,3% (попередній прогноз – 4%). А прогноз на 2022 рік залишається незмінним – 4%.

Номінальний ВВП в 2020 році впаде на 5 млрд грн – до 3970 млрд грн (раніше очікувалося зростання до 4290 млрд грн), а в 2021-2022 роках він зросте до 4360 млрд грн і 4760 млрд грн відповідно.

“Інфляція помірно прискориться в подальші місяці і на кінець 2020 року становитиме 6%, тобто залишиться в межах цільового діапазону”, - повідомив Смолій.

За його словами, попри державну підтримку бізнесу та населення, споживчий попит в Україні буде досить слабким, що призводитиме до низького зростання цін у 2020 році.

“У першому кварталі 2021 інфляція тимчасово вийде за межі цільового діапазону через ефект низької бази порівняння, але в подальшому уповільниться до рівня середньострокової цілі в 5%, де й залишатиметься надалі. Утримувати її на такому рівні допоможе як виважена монетарна політика Національного банку, так і стриманіша фіскальна політика після завершення пандемії та відновлення економічної активності”, — додав Смолій.