Комітет Ради рекомендує прийняти закон, що дозволить монобільшості звільнити Ситника з НАБУ


фото: 24tv
Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності розглянув законопроєкт про "підвищення ефективності протидії корупції в окремих правоохоронних та інших державних органах"

Про це повідомляє "РБК-Україна".

"Комітет рекомендує Верховній раді законопроект за № 3133 за наслідками розгляду в першому читанні прийняти за основу", - йдеться у рішенні нардепів.

Під час засідання комітету було відхилено 13 альтернативних законопроектів.

Читайте також: У змінах до закону про НАБУ прописана можливість звільнення Радою Ситника, - пояснювальна записка

"20 голосів "за". Висновок ухвалений. Рішення прийнято. Я думаю, що до другого читання його доопрацюємо... 11 березня цього року комітетом було прийнято рішення - пропозиція включити до порядку денного сесії даний законопроект", - заявив голова правоохоронного комітету Денис Монастирський.

У проєкті закону йдеться про зміни до закону "Про національне антикорупційне бюро" в частині підстав щодо звільнення керівника органу.

Читайте також: "Немає юридичного механізму як це зробити швидко": Корнієнко щодо можливої заміни очільника НАБУ

"Абзац восьмий частини четвертої статті 6 закону (про НАБУ, - ред.) пропонується доповнити положенням, відповідно до якого однією з підстав звільнення директора НАБУ є набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення його до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією", - йдеться у пояснювальній записці.

Крім того, проєктом пропонується доповнити статтю 13 закону "Про НАБУ" положенням, відповідно до якого обмеження, передбачені цією статтею, застосовуються не лише до тих, хто претендує на призначення на посаду в Національному антикорупційному бюро України, а й на працівників НАБУ.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

18 січня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати