Голова ДП "Медичні закупівлі" звинуватив МОЗ у блокуванні роботи та поверненні схем із фірмами-прокладками

Арсен Жумаділов, голова ДП "Медичні закупівлі" заявив про блокування закупівель з боку міністерства та корупцію у відомстві

Про це директор ДП "Медичні закупівлі" Арсен Жумаділов повідомив у Facebook.

"У публічний простір МОЗ транслює що завгодно, але не реальну причину блокування закупівлі", - відзначив чиновник.

За його словами, у МОЗ вирішили дізнаватись про переможця процедури закупівлі до її завершення та погоджувати результати закупівлі з огляду на визначеного переможця.

Жумаділов зазначив, що для міністерства не так має значення, хто дав найбільш вигідну пропозицію, як те, хто більше сподобався МОЗу. 

"Очевидно, ТОВ "Меддів" зі своїми китайськими товарами швидко знайшло шлях до найвищих кабінетів Міністерства. І дарма, що цей шлях коштував додаткових 17 млн.грн (з них 13 млн.грн прямих перевитрат) платників податків", – розповів він.

Жумаділов підкреслив, що довів до Міністерства позицію неприйняття держпідприємством "Медичні закупівлі" вимог, що є незаконними та такими, що компрометують об'єктивність та неупередженість наших закупівельних процедур.

ДП виключили з казначейської мережі по програмі Резервного фонду,а міністерство ініціювало розслідування щодо держпідприємства, бо воно, на думку відомства, порушило законодавство при закупівлі захисних костюмів для лікарів.

За словами Арсена Жумаділова, наслідком блокування стало де-факто виключення ДП з процесу підготовки до запуску цьогорічних закупівель по централізованих програмах МОЗ (онкологія, серцево-судинні, АРВ тощо). Йдеться про річний бюджет у майже 10 млрд.грн., з яких безпосередньо ДП має провести закупівлю на понад 6 млрд. грн.

Також у МОЗ заморозили процес процедури визначення ДП централізованою закупівельною організацією (ЦЗО). Таке визначення відкрило б можливість для ДП допомагати реформованим лікарням скорочувати не співробітників, а видатки на закупівлі.

"Це дозволило б сьогодні реалістично оцінювати реформу та стимулювати менеджмент лікарень до ефективного управління. Йдеться про потенційний обсяг закупівель у розмірі 20 млрд.грн в частині товарів та на рік. Середня економія від повноцінного запуску ЦЗО мала б скласти 3-5 млрд.грн. на рік", – прокоментував гендиректор.

Жумаділов наголосив, що  є триваріанти виходу для нього особисто: продовжувати наполягати на неприпустимості втручання МОЗ у процедури ДП, що призведе до зриву закупівель; погодитися із вимогами МОЗ та на конструктиві запустити повноцінну закупівельну діяльність ДП та стати "зіц-головою" і спостерігати за поверненням схем та відновленням відкатів в 40% міністерству або написати заяву про звільнення.

"По суті, класична дилема: не йти на поступки – наразити на небезпеку заручників (у даному випадку пацієнтів, лікарів); йти на поступки – вирішити питання ситуативно, але отримати прецедент, який щоразу повторюватиметься. Дилема Степанова, так би мовити", – відзначив Жумаділов.

 

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb