Держвиконавець вимагає від "ПриватБанку" повернути Суркісам $250 млн: раніше в Мін’юсті казали, що у цьому немає потреби

"ПриватБанк" отримав від державного виконавця Печерського відділу Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України чотири нові постанови, за якими банк зобов'язують виплатити $250 млн за депозитними договорами родини Суркісів. Після програшу в суді у Міністерстві юстиції повідомляли, що банку не потрібно платити ці гроші

Про це повідомила пресслужба банку.

За даними банку, постанови стосуються примусового виконання "ПриватБанком" ухвали Печерського районного суду від 09.02.2017 про виплату компаніям, пов'язаним із родиною Суркісів, більше 250 млн доларів за припиненими в грудні 2016 року депозитними договорами, зобов'язання за якими були обміняні на акції додаткової емісії "ПриватБанку" під час націоналізації (bail-in).

"Враховуючи, що державним виконавцем продовжуються вчинятися незаконні дії при примусовому виконанні ухвали Печерського райсуду від 09.02.2017, ПриватБанк звернувся із заявами до правоохоронних органів, Печерського райсуду м. Києва та на ім'я міністра юстиції з вимогою надати правову оцінку діям державного виконавця", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 15 квітня Київський апеляційний суд підтвердив рішення Печерського районного суду, згідно з яким з ПриватБанку стягується 7 млрд грн на користь 6 англійських компаній сім’ї Суркісів.

Апеляційна скарга була подана державним виконавцем Мін'юсту, а також ПриватБанком.

Після цього у Міністерстві юстиції повідомляли, що банку не потрібно платити ці гроші: Рішення київського апеляційного суду у справі депозитів родини Суркісів у ПриватБанку не зобов’язує державних виконавців стягувати з банку мільярди гривень на користь позивачів, пояснили тоді.

На час націоналізації сім’ю Суркісів визнали пов’язаними особами з власником банку. Тож їхні банківські вклади при націоналізації були конвертовані в акції банку. Рішення суду спричинило нерозуміння з боку банку та виконавчої служби, яким чином ці вклади зараз повертати. Саме тому Мін’юст звернувся до суду з проханням пояснити процедуру.

До цього суддя Печерського районного суду Києва Підпалий 25 лютого 2020 року вирішуючи питання про роз'яснення, за заявою державного виконавця Мін'юсту, ухвалу про забезпечення позову компаній CAMERIN INVESTMENTS LLP, SUNNEX INVESTMENTS LLP, TAMPLEMON INVESTMENTS LLP, BERLINI COMMERCIAL LLP, LUMIL INVESTMENTS LLP, SOFINAM INVESTMENTS LLP (офшорні компанії братів Суркісів - ред), розгляд якого зупинено ще в 2017 році, фактично прийняв рішення, яким зобов'язав ПриватБанк виплачувати цим компаніям кошти, які були ними розміщені на рахунках Кіпрської філії Приватбанку ще в 2012-2014 роках. Також передбачалася виплата відсотків, які за умовами таких договорів повинні були нараховуватися з моменту укладення депозитного договорів до 17 лютого 2020 року - це $259 млн.

новини партнерів

17 січня, 2021 неділя

16 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати