live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Питання є більш ніж актуальним": Жадан наголосив на праві українців на власну історичну пам'ять


фото: vybory.pravda.com.ua
Письменник Сергій Жадан заявив, що у контексті тих днів, коли ми згадуємо полеглих у Другій світовій війні, питання про свою пам'ять є більш ніж актуальним, але українцям намагаються підсунути свій концепт бачення історичного минулого

Про це він заявив під час телемарафону "Війна і мир" на Еспресо.TV.

"Мені здається проблема питання у тому, що говорячи про ось це саме право на пам'ять, ми маємо на увазі передусім право на свою пам'ять, на власну пам'ять. У той час як нам намагаються підсунути, запропонувати якийсь свій варіант, якесь своє бачення, свій концепт бачення історичного минулого, нашого політичного минулого. Яке для нас є не цілком прийнятним. У контексті власне завершення Другої світової війни, в контексті тих днів, коли ми згадуємо полеглих, питання про свою пам'ять є більш ніж актуальним", - зазначив Жадан.

Письменник наголосив, що так чи інакше багато українців перебуває у дискурсі пострадянського чи новоросійського сприйняття погляду на історію.

"Коли йдеться не так про повагу, про тих, хто загинув, не про пошану їхньої пам'яті, а про звичайний реваншизм. Навіть оце гасло "можемо повторити", але воно ж не так про повагу, не про пам'ять, а скільки про демонстрацію своєї сили, скільки про погрози, скільки про спробу власне підім'яти всю розмову під себе", - зазначив Жадан.

Він зауважив, що у контексті російсько-української війни гасло "можемо повторити"  великою мірою з боку Росії спрямовано ж на українців.

"Ну і зрозуміло ж, у контексті російсько-української війни, яка триває вже сьомий рік, що ось це саме гасло, як "ми можемо повторити", нібито історично спрямоване проти нацизму. Воно ж великою мірою з боку Росії спрямовано ж на нас, українців, які наважилися чинити супротив, наважилися відстоювати свою точку зору. Звичайно, це написуються якісь ідеологічні концепти російських політтехнологів і політиків. Тому власне день, який би мав нас об'єднувати, оскільки ми говоримо про минуле, ми говоримо про пам'ять, ми говоримо про тих, кого немає, насправді далі є дуже дражливим і надзвичайно зручним для політичних ідеологічних маніпуляцій", - зазначив Жадан.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

4 червня, 2020 четвер

4 червня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати