Налаштовані на поглиблення політичної асоціації: Україна відповіла на висновки ЄС щодо "Східного партнерства"

Міністерство закордонних справ України заявляє, що поділяє викладені позиції у висновках Ради ЄС щодо "Східного партнерства"

Про це повідомила пресслужба відомства.

"Україна підтримує підхід щодо подальшої розбудови "Східного партнерства" з урахуванням особливостей двосторонніх відносин ЄС з державами-партнерами, їхніх пріоритетів і потреб, а також прогресу на шляху реформ. У цьому контексті Україна залишається відданою продовженню широкомасштабних перетворень, визначених її курсом на європейську інтеграцію, що закріплений в Конституції України, зокрема у сфері юстиції і боротьби з корупцією, а також подальшій консолідації демократичних принципів, та вдячна ЄС за фінансову і експертну підтримку", – заявили у МЗС.

У відомстві наголосили, що Україна надалі виходитиме зі своїх європейських прагнень і вибору, що закріплені в угоді про асоціацію.

"Україна налаштована на подальше далекосяжне поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС, включаючи поступове приєднання до внутрішнього ринку Європейського Союзу. Вважаємо поглиблене секторальне співробітництво, розширення взаємної торгівлі шляхом повного використання потенціалу ПВЗВТ, зміцнення конективності та посилення міжлюдських контактів з ЄС і Східними партнерами важливими складовими на шляху реалізації цієї мети", – йдеться в заяві.

У МЗС додали, що особливого значення набуває співпраця ЄС зі Східними партнерами з питань безпеки, включаючи боротьбу з тероризмом, гібридними і кіберзагрозами.

"Погоджуємося із закликом щодо розбудови більш стратегічного, амбітного, ефективного і гнучкого "Східного партнерства" на основі принципів спільної власності, диференціації й інклюзивності, що передбачає нові політики і значні проєкти", – йдеться в заяві.

Україна очікує на запланований цьогоріч саміт "Східного партнерства" для вироблення довготермінових цілей цієї ініціативи і подальшого зміцнення й поглиблення відносин з ЄС.