.

Зеленський вивів кілька ІТ-компанії з-під санкцій: вони туди потрапили через можливий зв'язок з грошима РФ


фото: president.gov.ua
У новому санкційному списку, підготованому РНБО, відсутня низка компаній ІТ-сфери, що потрапили під заборону у 2017 році

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Як передають журналісти, із  санкційних списків, введених у дію указами від 2017, 2018 і 2019 років, вирішено вилучити низку позицій.

Так, зі списку санкцій юридичних осіб, введеного в дію указом президента від 15 травня 2017 року №133, виключаються 12 позицій: ТОВ "Сапран Україна" (Київ), ТОВ "Монт УА" (Київ), ТОВ "ГІСІНФО" (Вінниця) , ТОВ "Парус-Спецпроект" (представництво в Україні, Київ), ТОВ "Парус-2" (Київ), ТОВ "Парус-Впровадження" (Київ), ТОВ "Парус-Місто" (Київ), ТОВ "Парус-Прикарпаття" (Івано-Франківськ), ТОВ "Парус-Донбас" (Краматорськ), ТОВ "Центр інформаційних технологій "Парус-Единение"(Миколаїв), ТОВ "Південний парус" (Одеса), ТОВ "Парус-Лев"(Львів).

Довідка:

Група компаній "Парус", яка пропонує ПЗ для управління підприємством і є конкурентом "1С", у 2017 протестувала проти включення її до списку санкцій і заявляла, що з середини 2003 року розробляє виключно національний програмний продукт. На час введення санкцій на сайті групи компаній зазначалося, що вона включала регіональну мережу з 28 регіональних представництв і понад два десятки дилерських компаній. Загальна кількість її співробітників перевищувало 550, з яких понад 250 працювали у Києві. 

Кількість інсталяцій перевищує 200 тис., а серед клієнтів були зазначені адміністрація президента, Служба безпеки України, Мін'юст, Міноборони, МВС, Мінекономіки, Держфінінспекція, МЗС, Антимонопольний комітет, Верховний Суд. Також серед клієнтів називалися "Укртелеком", "Укрнафта", "Укргазвидобування", великі виробничі, страхові, транспортні, торговельні компанії.

ТОВ "Сапран Україна" колись було пов'язано з російською компанією "Сапран Групп", що спеціалізується на впровадженні ІТ-рішень для бізнесу на платформах SAP, Qlik, PROGNOZ, а також на базі власних розробок. Водночас "Сапран Україна" також оскаржувала рішення про включення її до списку санкцій як безпідставне. Серед клієнтів IT-консалтингу "Сапран-Україна" були "МТС-Україна", "Метінвест" і Альфа-Банк.

ТОВ "ГІСІНФО" займається геоінформаційними системами, зокрема, геодезичною інформаційною системою "Геопроект 5". Свого часу російська компанії "КБ Панорама" зазначала її як своє представництво в Україні.

Компанія "Монт УА" також займалася наданням послуг IT-консалтингу та продажу програмного комп'ютерного забезпечення і її назва співзвучна з відомим російським дистриб'ютором ПЗ MONT, який раніше був представлений в Україні. На сьогодні сайт "Монт УА" не працює.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО України від 14 травня 2020 року "Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

4 грудня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати