live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

“У 2014 році довелося рятувати банки, а зараз банки рятують економіку”, - голова НБУ Смолій


фото: НБУ
У економічну кризу, що склалася у зв’язку із пандемією, банківська система України увійшла як ніколи підготовленою

Про це заявив голова НБУ Яків Смолій у інтерв'ю BBC.

“Є велика різниця з тим, що відбувалося під час кризи 2008 чи 2014 років. Тоді Нацбанку довелося рятувати банки, а зараз банки рятують економіку. Бо вони докапіталізовані, вони мають ліквідність, мають нормальні технології для роботи”, - сказав він.

За його словами, сьогодні при нормативі в 10% достатності капіталу, банківська система має 19,7% .

“Тобто капіталу у банків вдвічі більше, ніж критично потрібно. А ліквідність банківської системи тримається на рівні 200 млрд грн, як і два місяці тому”, - пояснив голова НБУ.

Він також зазначив, що, хоча частина відділень зменшила години обслуговування клієнтів, частина відділень закрилася, але 77% банківських відділень працюють, 96% банкоматів та POS-терміналів працюють (за винятком тих, що розташовані у великих торговельних центрах).

“За нашою інформацією, обсяги платежів не змінилися. Тобто, бізнес, який працює, населення мали змогу проводити всі свої операції - дистанційно або ж у відділеннях. Так, у перші тижні березня була відчутна паніка, і курс долара зріс, були проблеми з постачанням валютної готівки, бо припинилося авіасполучення. Але ми цю проблему вирішили, і сьогодні немає жодного дефіциту валютної готівки у касах банків, так само, як і дефіциту гривневої готівки”, - розповів Смолій.

Він також додав, що НБУ разом із банками забезпечують поповнення банкоматів новою, знезараженою готівкою.


 

новини партнерів

29 вересня, 2020 вівторок

29 вересня, 2020 вівторок

28 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати