.

Наслідок карантину та дешевої нафти: економіка Росії провалилась на 28% у квітні

Номінальний ВВП Росії у квітні 2020 року становив 6,3 трлн руб. - на 28%, або на 2,4 трлн руб. менше, ніж у квітні попереднього року

Такі дані містяться у щомісячному звіті Мінфіну про виконання федерального бюджету, пише РБК.

Номінальний ВВП у квітні виявився приблизно на третину меншим, ніж у березні, випливає із зіставлення з попереднім подібним звітом Мінфіну. 

У 2019 році російський ВВП становив 110 трлн руб. Як правило, оперативні оцінки ВВП рахуються за виробничим методом - за валовою доданою вартості базових галузей економіки. Мінекономрозвитку публікує свої оцінки реальної динаміки ВВП за звітний місяць в кінці наступного місяця, тобто оцінка за квітень буде представлена в кінці травня. 

Реальний ВВП, на відміну від номінального, рахується у порівнянних цінах (з урахуванням інфляції). На економічний провал у квітні вплинув не тільки режим самоізоляції, але і різке падіння цін на нафту. Середня ціна російської нафти Urals у квітні 2020 року становила лише $18,2 за барель проти $71,5 роком раніше). Точно відокремити ефект впливу низьких цін на нафту на російський ВВП від ефекту коронавірусу і режиму самоізоляції на цей час не є можливим.

Перевірена інформація про коронавірус в Україні! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/coronavirus_in_ukraine

 

новини партнерів

5 грудня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати