live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Через пандемію викиди вуглецю в атмосферу скоротилися до рівня 2006 року


фото: reuters
Пандемія коронавірусу призвела до суттєвого скорочення щоденних викидів вуглецю в атмосферу

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому у журналі Nature Climate Change. 

Згідно з ним, завдяки карантину через пандемію коронавірусу глобальні викиди вуглецю за день у квітні були на 17% нижче, ніж середньодобові викиди 2019 року. 

Зокрема, результати показали, що середньодобові викиди скоротилися на 18,7 млн тонн вуглецю в порівнянні з минулим роком. Це кількість викидів на рівні 2006-го. 

“Ми побачимо, що глобальні викиди вуглецю скоротяться як мінімум на 4% в цьому році, а, можливо, і на 7-8 відсотків. У будь-якому випадку, це буде найбільше падіння від показників після Другої світової війни, а можливо, й взагалі”, - заявив співавтор нового дослідження та голова Глобального вуглецевого проєкту Роберт Джексон.

У країнах, де діють суворі приписи щодо перебування вдома, відбулося щоденне скорочення наземного транспорту на 50% і на 75% - щоденне зниження авіаперельотів. 

У цих секторах викиди скоротилися на 36% і 60% відповідно. Падіння викидів від наземного транспорту склало 43% від загального зменшення щоденних глобальних викидів у порівнянні з 2019 роком. Це пов'язано з тим, що повітряні перевезення дають менше ніж 3% річних викидів вуглецю, тоді як наземний транспорт дає майже у 10 разів більше.

Перевірена інформація про коронавірус в Україні! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/coronavirus_in_ukraine

 

новини партнерів

11 серпня, 2020 вівторок

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати