live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У перший рік роботи Зеленського відбулося майже вдвічі менше засідань РНБО, ніж за Порошенка,- КВУ


фото: president.gov.ua
У перший рік роботи президента Володимира Зеленського відбулося майже вдвічі менше засідань Ради національної безпеки і оборони, ніж при попередній владі

Про це повідомляє Комітет виборців України.

Всього за період із 20 травня 2019 р. по 7 травня 2020 р. відбулося 9 засідань РНБО. Для порівняння: у перший рік президентства Порошенка (із 7 червня 2014 року по 7 червня 2015 року) відбулося 15 засідань РНБО.

Зеленський скликав засідання РНБО щодо ситуації із коронавірусом, у зв’язку із загостренням ситуації в Донецькій, Луганській областях, через проблеми вугільної галузі та напередодні зустрічі в Нормандському форматі у Парижі.

"При президенті Зеленському роль РНБО фактично нівелювалася. Головним центром прийняття рішень є Офіс Президента, а інструменти Ради національної безпеки і оборони використовуються не надто часто, про що свідчить доволі низька кількість проведених засідань. Більше того, поява в РНБО, хоч і на посадах радників, таких осіб як Сергій Сивохо взагалі поставила під сумнів компетентність і фаховість цієї інституції", – заявив голова КВУ Олексій Кошель.

"Порівнюючи частоту засідань РНБО, варто розуміти, що у перші місяці президентства Порошенка відбувалася активна фаза бойових дій, тому потреба в засіданнях РНБО була високою. Однак під час роботи Зеленського в Україні розпочалася епідемія коронавірусу, що також вимагало використання можливостей РНБО. Зокрема, використання інструментів РНБО для координації роботи різних органів", – додав Кошель.

Відповідно до Закону "Про Раду національної безпеки і оборони України" однією з функцій РНБО є координація та здійснення контролю за діяльністю органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони при виникненні кризових ситуацій.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb.

новини партнерів

23 вересня, 2020 середа

23 вересня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати