live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Росії визнали екстремістською організацію по захисту башкирської мови

Верховний суд Республіки Башкортостан визнав екстремістською башкирську національну громадську організацію "Башкорт" і заборонив її діяльність

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Для того, щоб якось обґрунтувати свої твердження про "екстремістську" діяльність "Башкорту", прокуратура зібрала в один "пакет" всі претензії, які висувалися до організації правоохоронними органами за останні два роки. Почали з мітингу на захист башкирської мови, проведеного "Башкортом" у вересні 2017 року.

Прокуратура охарактеризувала його, як "провокаційний", і заявило, що у виступах його учасників "містяться висловлювання, що мають лінгвістичні і психологічні ознаки розпалення ненависті і ворожнечі", зокрема, "щодо осіб небашкирскої національності". Прокуратура, в якості звинувачення, озвучила і "негативну оцінку представників законодавчої та виконавчої влади" та "формування вкрай негативного психологічного образу глави РБ (цю посаду тоді займав Рустем Хамітов), і в його особі держави загалом". У позові прокурори також згрупували всі накладені останнім часом на активістів штрафи за участь в "несанкціонованих" публічних заходах.

Читайте також: У Росії помер вчений, який скоїв самоспалення на знак протесту проти знищення мов корінних народів

"Башкорт" обвинуватили також у виступі її колишнього очільника Фаїля Алчинова на курултаї башкир у квітні 2019 р. в Зілаїрському районі Башкортостану, де обирали делегатів на V Всесвітній курултай башкир. Держобвинуваченням, пославшись на дослідження експертів Башкирського державного університету, було заявлено, що Алчинов, виступаючи, "закликав до відокремлення республіки від РФ", нібито, вимовивши наступну фразу: "На Курултаї треба ухвалити рішення про самостійність Башкортостану від Росії".

Суддя Верховного суду Гузель Фархутдінова ухвалила рішення всього лиш за 20 хвилин. Оголошена була лише резолютивна частина постанови; мотивувальна частина буде вручена учасникам процесу не раніше 1 червня.

Башкирські правозахисники припускають, що рішення суду стане підставою для нових облав на бакширських патріотів та переслідування всіх учасників масштабного мітингу на захист башкирської мови, що був проведений "Башкортом" в Уфі у 2017 році.

Процес у справі про заборону "Башкорту" йшов з лютого, через епідемію коронавірусу на нього не допускали пресу і публіку. Захист "Башкорту" має намір оскаржити рішення суду в апеляційному порядку.

Український аналітичний центр та неурядова організація "Прометей", що стежить за ситуацією в нацреспубліках Росії закликала владу України відреагувати на утиски корінних народів в РФ.

Зокрема, пропонується винести на обговорення ПАРЄ тему перешкоджання органами влади Російської Федерації діяльності національних товариств та організацій корінних народів РФ. Доручити Комітету з правових питань та прав людини ПАРЄ вивчити обставини за яких було позбавлено волі башкирського публіциста Айрата Дільмухаметова та заборонено діяльність організації "Башкорт".

Також пропонується випустити ноту від МЗС про неприпустимість судового переслідування башкирських активістів за акції на захист рідної мови.

У органзації вважають за необхідне ввести персональні санкції проти тих, хто причетний до утисків корінних народів та підняти питання про направлення моніторингової місії ОБСЄ до Башкортостану.

 

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

4 червня, 2020 четвер

4 червня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати