live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Як готувалась перша зустріч Порошенка з Трампом - посол Чалий розкрив дипломатичні секрети


фото: glavcom
Перша зустріч Порошенка і Трампа у червні 2017 року стала результатом надзвичайних дипломатичних зусиль команди п’ятого президента України і величезним успіхом нашої держави

Ексклюзивні подробиці розповів український дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол України у США у 2015-2019 роках Валерій Чалий в ефірі телеканалу "Прямий". Він спростував фейки про зустріч, які неодноразово поширювалися у деяких ЗМІ з метою принизити значення цієї події.

"Стільки фейків було. Говорили, що зустріч проплачена. Говорили, що 5 хвилин. Щодо "проплаченої", то вже був виграний суд у Британії проти компанії Бі-Бі-Сі.  Вони тоді говорили, і в результаті Порошенко виграв суд. Це було дуже складно, але виграли. Тепер всі розуміють, що це був фейк", - нагадав Валерій Чалий.

Він як безпосередній учасник подій також розповів, що зустріч попри зусилля проросійського лобі у Вашингтоні була дуже результативною та повноцінною, а після неї розпочалася активна секторальна співпраця.

"Про "5 хвилин". Я цим займався і тепер скажу - це наше величезне досягнення було. Тому що протидія Росії, протидія у Вашингтоні багатьох, хто з Росією підтримував ближчі зв’язки, була величезна. Була команда - щоб не відбулась зустріч раніше, ніж зустріч Трампа з Путіним. Але ми це зробили. І ця зустріч відбулась. І преса була на зустрічі. І відбувалась вона не 5 хвилин, а повноцінно, більше півгодини і далі. І крім цієї зустрічі президент Трамп дав команду: а тепер зустріньтесь всі мої міністри. Бо по зброї треба говорити, треба говорити по економіці. Треба говорити по енергетиці. І це не була просто фотографія. Ми не все можемо про все розповісти, про що будо домовлено. Але ж результати ви бачите", - зазначив український дипломат.

"Це був успіх величезний. Чому цей успіх відбувся? Тому що Президент Порошенко привітав новообраного Президента США п’ятим серед всіх лідерів світу. Коли деякі у Вашингтоні не знали взагалі куди дзвонити. Мої колеги-посли дуже дивувались - як тобі вдалося? Ну це вже секрети дипломатичної роботи", - зауважив Валерій Чалий.

"Вдалось тому, що Посольство працювало з усіма командами, що треба продовжувати точно - і з республіканцями, і з демократами. Саме дипломати - це точно ті люди, які не будуть працювати на когось - на одного  кандидата, на іншого. Ми працювали з усіма", - наголосив Валерій Чалий.

 

новини партнерів

8 липня, 2020 середа

8 липня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати